Youtube'da Para Kazanma Özelliği Nasıl Açılır, Nasıl Para Kazanılır?

Youtube'da Para Kazanma Özelliği Nasıl Açılır, Nasıl Para Kazanılır?

Günümüzde pekçok şahıs yayıncılık yaparak para kazanmak arzu etmektedir. YouTube para kazanma şartları 2021 senesinde dahi Google’a en çok sorulanlar arasındadır. Bunun nedeni incelenirse, bireylerin seneye göre farklılık olma ihtimalini düşünmesidir. Hâlbuki bu vaziyet platformun bu hali güncellemesi ile ilgilidir.

Zira YouTube üzerinden para kazanma yeni olmayan bir uygulamadır. Her ne kadar geçen senelerde koşullar daha basit olsa dahi, çağdaşlaşma ile birlikte insanlar buna daha çok alaka göstermeye başlamıştır. Zira video çekerek para kazanma şahıslara istediği gibi hareket etme imkanı dahi sunar.

Bu sebeple YouTube vakit içinde bunları daha çok zorlaştırma yoluna masraf. Bunlar aktüel olarak şöyledir;

1,000 abone sahibi olmak
10,000 kanal görüntülenmesi almak
Son 12 ay içinde 4,000 saat izlenmek
Burada hatırlamanız gereken, birini dahi yerine getirmezseniz müracaat işleminin yapılmayacağıdır.

YouTube Para Kazanma Başvurusu Nasıl Yapılır?
Eğer bütün şartları yerine getirdiğiniz düşünürse, başvur işlemleri epey basit ve süratli şekilde ilerler. Burada ilk olarak YouTube İş Ortağı Programı şartları kabul edilir. Ancak evvel okursanız, neleri onayladığınız öğrenilebilir. İleride problem yaşamamak için çok mühim bir konudur.

Bu prosedür bitince, Google AdSense üstünde hesap açılır. Zira YouTube bilindiği üzere Google yönünden alınmıştır. Reklam gelirleri de bu aracılıkla verilir. Ardından dahi tanıtım çeşitleri incelenir. Bunlar bu şekildedir;

Yer paylaşımlı tanıtımlar: Yalnızca masaüstü için geçerli olan bu tanıtımlar 468 X 60 yahut 728 X 90 piksel boyuta sahiptir. Metin yahut görüntü içerebilir. Videonun alt evresinde, yüzde 20’lik alanda gösterilir.
Bumper tanıtımlar: Oyun konsolları, masaüstü bilgisayarlar, taşınabilir cihazlar ve TV üstünde geçerli olan bu tanıtımlar, platformun video oynatıcısından gösterilir. Maksimum 6 saniye boyuta sahiptir.
Atlanamayan video tanıtımlar: Bu tür reklamlarda videonun izlenmesi için, bütün tanıtım izlenmelidir. Oyun konsolları, masaüstü bilgisayarlar, taşınabilir cihazlar ve TV üstünde geçerlidir. Bölgesel standartlara göre olsa dahi 15 yahut 20 saniye uzunluğa sahiptir. Ekranın video oynatma bölümünden gösterilir.
Atlanabilir video tanıtımlar: Bu tür tanıtımlar, 5 saniye izlenme sonrasında videonun izlenmesine imkan tanır. Sağ altta reklamı geç düğmesi bunun için tüketilir. Oyun konsolları, masaüstü bilgisayarlar, taşınabilir cihazlar ve TV üstünde geçerli olup, video oynatıcıda gösterilir.
Bunlardan en uygununu seçtikten sonra kaydetmeniz lazım olur. Unutmamanız gereken, hiç bir izleyicinin reklamlardan hoşlanmadığıdır. Dolayısıyla tercihinizi bu çerçevede yapmanız tavsiye edilir. Tüm bu işlemler sonrasında yalnızca beklemeniz lazım olur.

Zira platform, yaptığınız talep kapsamında hesabınızla iletişime geçer. Eğer kabul edilmezseniz yineleme yollamadan hesabınızı geliştirmeniz tavsiye edilir. Daha çok nitelikli içerik ve istatistiklerin arttırılması neticesi pozitif yapabilir.

YouTube Üzerinden Hangi Yöntemler ile Para Kazanılır?
Her ne kadar YouTube para kazanma açma arasında en çok bilindik tanıtımlar olsa dahi, tek çözüm bu değildir. Ayrıca,

Kanal üyelikleri,
Logolu mamüller,
Super Chat ve Super Stickers,
YouTube Premium,
Üzerinden de bir gelir elde etmeniz mümkün olabilir.

1.      Kanal Üyelikleri ile Para Kazanma
Eğer YouTube üzerinden bir gelir elde etmek istiyorsanız, bunun yöntemlerinden bir tanesi de kanal üyeliklerinden yararlanmadır. Burada bu işlemleri takip etmeniz yeterlidir;

Google hesabınıza bilgisayardan giriş yapın.
Üyelikler bölümünü açın.
Ekranda görüldüğü başlayın üstüne tıklayın.
Ardından tek yapmanız gereken, ekranda görüldüğü işlemleri takip etmedir. Bunun neticesinde kısa tamamlanabilir.

2.      Logolu Ürünler ile Para Kazanma
YouTube üstünde mahsul rafı bulunmaktadır. Burada resmi markalı olan mamüller, platform içinde sergilenir. Burada izleyicilere, en çok 12’ye kadar mahsul göstermeniz mümkün olabilir. Kullanmaya başlamak için, bu aşamalar takip edilmelidir;

YouTube Studio üstünde seans açın.
Ekran açıldığında, sol taraftaki menüden para kazanma üstüne tıklayın.
Karşınıza gelen seçeneklerden, mahsul üstüne tıklayın. Eğer görünmüyorsa kanalınız elverişli değildir.
Ürün rafını kanal ve videolarınız içerisine aktif duruma getirin.
Bundan sonra tek yapmanız gereken, size belirtilen aşamaları izleyerek, işlemleri tamamlamaktır.

3.      Super Chat ve Super Stickers ile Para Kazanma
Eğer platform üzerinden para kazanmak istiyorsanız, ilk olarak lüzumlu şartların tümü yerine getirilmelidir. YouTube para kazanma şartları 2020 tamamlanmadan, buna başlayamazsanız.

Bundan sonra para kazanabilmek için, değişik seçenekleriniz vardır. Bunlardan bir tanesi de Super Chat ve Super Stickers özellikleri aktif duruma getirmedir. Böylece açtığınız canlı muhabbet sırasında, kanalınızın hayranları sizinle bağlantı kurabilir. Bunun için bu yöntemler takip edilmelidir;

YouTube Studio üstünde seans açın.
Para kazama üstünde tıklayın.
Canlı Sohbet üstüne gelerek, buradan dahi başlayın üstüne tıklayın.
Ekranda gösterilen bütün talimatları yerine getirin.
Tüm bunlardan sonra özelliklerin açılmış olduğunu bildiren bir yazı görülür.

4.      Youtube Premium ile Para Kazanma
YouTube ile para kazanmanın bir başka tekniği de Premium seçenektir. Zira platform, bu hesaba sahip bir şahıs rastgele bir videonuzu izlerse; Premium paketine ödediği paranın bir bölümünü hesabınıza nakleder.

Firmalardan Reklam Alarak Para Kazanmak
Yukarıda saymış olduğumuz bütün maddeler, direkt olarak YouTube vasıtasıyla gelir elde edebileceğiniz seçeneklerdir. Ancak ayrıyeten YouTube para kazanma açma yolları dahi vardır. Bunlardan biri firmaların reklamlarını almadır.

Her firma dijital sistemler vasıtasıyla reklamlarını yapmaya büyük bir ehemmiyet gösterir. Böylece milyonlarca şahsa ulaşma imkânı vardır. Bu sebeple ilerlemiş bir kanala sahipseniz, bir firmaya müracaat yaparsanız kabul almanız epey muhtemeldir.

Burada tek dikkat etmeniz gereken, abone sayınız ve ne kadar izlenme aldığınızdır. Zira şirketlerin sizi kabul etmesinin tek nedeni, sahip olduğunuz kitledir. Eğer bu rakamlar düşükse, manası reklamı hoş yapsanız dahi istedikleri tesiri göstermeyeceğinizdir. Doğal olarak böylelikle red alınır.

Ürün Satmak
YouTube üzerinden para kazanmanın bir başka koşulu dahi mahsul satmadır. Ancak burada ilk olarak kanuni yükümlülükleri dahi yerine getirmeniz gerektiği bilinmelidir. Zira çevrimiçi uygulanan satışlarda, takip edilmesi gereken yükümlülükler vardır.

Bunu araştırıp, gereklilikleri sağladıktan sonra YouTube vasıtasıyla mahsul satmanız mümkün olabilir. Burada tek yapmanız gereken, sattığınız ürünün tanımını yapmaktır. Ardından dahi şahıslara sizinle irtibata geçebilecekleri bir numara yahut e-posta adresi verilir.

Sonrasında tek yapmanız gereken, karşınızdaki bireyin kabul etmesi halinde ürünü adresine yollamadır.

YouTube Üzerinden Ne Kadar Kazanılır?
Günümüzde pekçok şahıs, YouTube’dahi kaç aboneden sonra para kazanılır gibi sorular sormaktadır. Ancak İş Ortaklığı müracaat programının şartlarındaki 1,000 haricinde abone koşulu görülmez. Ancak bu vaziyet, ehemmiyetsiz olduğunu dahi belirtmez.

Zira tatmin edici bir meblağ kazanmak istiyorsanız, aşağı yukarı olarak 100,000 üstüne bir aboneniz olması lazım olur. Bunun neticesinde kazandığınız meblağ sizi daha çok mesut edebilir. Ayrıca unutmamanız gereken, kazancın izlenmeler üzerinden geldiğidir.

Dolayısıyla bir ay içinde aboneleriniz yayınlarınızı ne kadar izlemişse, kazancınız dahi o kadar yükselir. Bunun tam tersi de mümkün olabilir. Dolayısıyla yeni videolar çekmeye ve bunların nitelikli olmasına büyük bir ehemmiyet göstermeniz lazım olur. Hesabın devamlı aktüel olması, gelir elde etmenin büyük bir maddesidir.