Twitch hizmetleri ile kanalı arttırmak

Twitch hizmetleri ile kanalı arttırmak


Twitch hizmetleri ile beraber kanalı arttırmak basit bir prosedür olmakta. Çünkü bu hizmetlerin hedefi dahi esasen kitle yükseltme.

İnternet üstünde pekçok Twitch paketi bulunmaktadır. Bu paketlerden en iyi şekilde faydalanmak için kullanıcılar türlü yöntemler deniyor. Kullanıcıların sık sık başvurduğu yöntemlerden birisi de takipçi miktarını yükseltme tekniği olsa dahi bu tekniği direkt olarak kullanmak yerine sistemli bir şekilde amaca odaklanarak kullanmak o kullanıcının daha iyi işler yapmasına imkan tanıyor.

Twitch hizmetleri için ön bilgi
Bu hususta siz kıymetli okurlarımıza Amazon’a ilişkin olan Twitch uygulamasının paketlerinden bahsedip bu paketlerden en iyi şekilde yararlanmanın yollarını açıklayacağız, bu paketlerden yararlanmanın avantajlarından söz edeceğiz. Ayrıca Twitch ile ilgili birkaç bilgi sunarak sizlerin bu hususta daha çok bilgi edinmesini sağlayacağız.

Takipçi hizmeti
Twitch hizmetleri arasında en çok tercih edilen hizmetlerden birisi Twitch takipçi hizmeti olarak yer almakta. Bu hizmet, bir Twitch kanalındaki takipçi miktarını yükseltiyor. Bu hizmetin hedefi kanaldaki takipçi adedinin daha yüksek görünmesini sağlamak. Bu durumun türlü üstünlükleri bulunabilir. Örneğin takipçi adedi yüksek bir kanalın iletişim oranı artabilir, diğer kullanıcılar yönünden daha aktif bir sayfa gibi görünebilir.

Günümüzde Twitch kanalları işleten kullanıcılar için takipçi ve bir kanalın etkileşiminin artması mühim bir vaka. Bundan ötürü bu hizmeti tercih eden kullanıcı adedi dahi oldukça yüksel olabiliyor.

Video izlenme hizmeti
Bazı kullanıcılar, kanaldaki videoların izlenme adedinin düşük olduğundan yakınabiliyor yahut yeni çektiği bir videonun ön plana çıkması için daha yüksek izlenme sayısına ulaşmasını isteyebiliyor.

Twitch’in sağladığı mühim hizmetler arasında video izlenme paketi yer almakta. Bu hizmet, bir videonun izlenme adedinin yükselmesini sağlıyor. Bu paketin hedefi video izlenme adedinin daha yüksek görünmesi ve iletişim oranının artmasıdır.

Etkileşim Instagram, Facebook, YouTube gibi platformlarda olduğu gibi Twitch’te de mühim bir vaka. Amazon yönünden satın alınan Twitch platformu ilerlemeye devam etmekte. Yayıncılar birbirini geçebilmek için pekçok usul deniyor. Bu yöntemlerden birisi de algoritmaya karşı oynamak. Etkileşimi arttırmak için sarfedilen paketlerden birisi olan video izlenme hizmeti, yayıncılar için mühim bir koz. Bu paketi kullanan kullanıcılar video izlenme miktarını yükselttiği için etkileşimi arttırmış oluyor. Bu sayede kanalda bulunan videonun daha çok ön plana çıkması, durumuyla kanalın dahi ön planda olması sağlanıyor.

Twitch paketlerini kullanmanın püf noktaları
Twitch hizmetleri kullanırken hizmetlerin püf noktaları ile ilgili dahi bilgi sahibi olmak gerekiyor. Bu sayede daha iyi bir Twitch kanalı yönetmek muhtemel duruma geliyor. Twitch için Instagram gibi ziyadesiyle paket bulunmuyor. Çünkü Twitch, değişik bir platform ve çok çok opsiyonu yok. Daha çok yayın ve izlenmeye merkezli bir platform olan Twitch uygulamasında kullanıcıların yapabileceği pekçok püf noktası bulunmaktadır. Bu mevzu başlığında bunlardan bazılarına değinerek siz kıymetli okurları bilgilendireceğiz.

Twitch’te bilindik olmak için evvela algoritmayı çözüme ulaştırmak gerekiyor. Algoritmasının şifresini çözen, Twitch’te üst sıraya rahat bir şekilde yükselebilir. Bunun için alın teri ve gayret sarf etmek en mühim adım. Genel olarak platformlarda belli kıstaslara göre ön plana çıkılabiliyor. Bu kriterler iletişim oranını etkiliyor. Etkileşim, bir paylaşımın diğer kullanıcılar yönünden yaptığı hareketler olarak geçer. Algoritmaya göre bir paylaşımın iletişim oranının artması o paylaşımın daha çok ön plana çıkmasına neden oluyor. Algoritma bu sisteme göre çalışıyor ve buna göre takdir yapıyor. Her platformun algoritmasında değişiklikler olduğu gibi birtakım platformlardaki kriterler iletişim için daha mühim olabiliyor. Örneğin birtakım platformlarda izlenme daha ön plandayken bazılarında zevk yahut yorum daha mühim olabiliyor.

Siz kıymetli kullanıcılarımız için bir adet püf noktası sunacağız. Dediğimiz gibi iletişim oranını arttırıp ön plana çıkmak mühim bir vaziyet. Son paylaşılan gönderinin üzerinden uzun bir süre geçmeden derhal bir video izlenme paketinden faydalanmak gerekiyor. Bu prosedür iletişim oranını yükseltecek bir vaka. Aynı anda takipçi hizmetinden faydalanmak iletişim oranını tetikleyen ve kanalın daha çok ön plana çıkmasını gerçekleştiren bir vaziyet olabiliyor. Buna dahi alaka göstermek gerekir.

Twitch paketlerinden yararlanmanın üstünlükleri
Twitch paketlerinden yararlanmanın pekçok üstünlüğü yer almakta. Bu avantajlardan birisi kanalın daha bilindik bir duruma gelmesi. Kanaldaki takipçi adedi arttıkça ve iletişim oranı yükseldikçe o kanalın seyirci kitlesinde de yükselme yer almakta. Bir Twitch kanalının en büyük üstünlüğü olan bu vaziyet, kanalı gitgide daha bilindik bir duruma getirir.

Twitch paketlerinden yararlanarak yüksek oranda etkileşimler elde etmeye başlayan bir kanalın bir diğer üstünlüğü dahi sponsorlar ile anlaşmak olarak yer almakta. Bazı Twitch kullanıcılarını araştıran şahıslar yayının birtakım kısımlarında tanıtımlar olduğunu görmüş olur. Sponsor firmalar yüksek takipçili ve izlenme adedi yüksek olan kanallar ile anlaşarak o kanallara destekçi oluyor. Bu vaziyet paketlerden yararlanarak bilindik olmanın mühim bir fırsatı.

Twitch hizmetlerinden faydalanmanın bir diğer mühim yanı gelir elde etmek. Canlı yayın sohbetinde bulunan birtakım özellikler kullanıcının gelir elde etmesini sağlıyor. Ayrıca hibe sistemi ile beraber Twitch yayıncısı izleyicilerden hibe alabiliyor. Twitch’in bir diğer sistemi olan üyelik sistemi yardımıyla de yayıncılar buradan dahi gelir elde edebiliyor. Twitch’te bu gibi türlü yöntemler ile gelir elde etmek muhtemel. Son olarak bir yöntemden daha konuşmak gerek görülürse yayıncı mağaza açarak bu mağazadan dahi gelir elde edebilir, izleyicilere bu mağazadan bahsederek kendi reklamını yapabilir.

Twitch ile ilgili bilgi
Bu hususta sizlere Twitch hizmetleri ve bu hizmetlerin tüketimi ile ilgili ayrıntılı veriler verdik. Şimdi de Twitch ile ilgili birtakım veriler sunarak sizlerin daha aydın bireyler olmasına imkan sağlayacağız.

Twitch, 06 Haziran 2011 senesinde kurulan bir canlı yayın uygulamasıdır. İlk olarak e-spor ve video oyunu çoğunluklu kurulan bu platform sonraları muhabbet yayınlarının dahi yükselmesi ile daha umumi bir platform durumuna gelmeye başladı. Platform, 2011 yılının Haziran ayında Justin Kan ve Emmet Shear yönünden hizmete input. Hizmete girmesiyle beraber kısa sürede popülerliğe kavuşan Twitch platformu, günümüzde her ay milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapıyor.

Alexa sıralaması yüksek olan bu platform, 2014 yılının Eylül ayında Amazon yönünden satın alındı. 970 milyon dolar karşılığında Amazon’un sahip olduğu bu platforma Amazon Prime ayrıcalıkları dahi eklendi. Bilindiği üzere Prime fırsatları daha evvel ülkemize de girmişti. Amazon’un bu hususta yaptığı kampanyalardan birisi de 1 ay bedava Prime üyeliği olmuştu.

Twitch, geçen senelerde oyun modları barındıran Curse Forge firmasını satın almıştı. Twitch uygulamasının içerisine ahenkli duruma gelen bu aplikasyon ile beraber firma kendi programı üzerinden oyun çalıştırma desteği sağlıyor, kullanıcıların bu programlamayı kullanarak yayın yapmasına imkan tanıyordu. Geçtiğimiz aylarda Curse Forge, diğer bir firmaya satıldı ve Curse Forge menüsü Twitch uygulamasından kaldırıldı.

Twitch’in 2020 yılının Temmuz ayındaki bilgilerine göre platformun 7.46 milyon aktif yayıncısı bulunmaktadır. Günlük seyirci adedi 15 milyonu aşan platformun maaş seyirci adedi 140 milyon olarak belirtilmiş halde.