TikTok hediyeleri kaç TL? Yayıncılar ne kadar kazanıyor?

TikTok hediyeleri kaç TL? Yayıncılar ne kadar kazanıyor?


TikTok hediyeleri kaç TL? Bu soru TikTok hediyesi alabilmek talip kullanıcılar yönünden merak ediliyor. Gelin beraber inceleyelim.

TikTok, dünyanın en büyük video paylaşım platformlarından birisi olarak yer almakta. Burada kullanıcıların gerçekleştirdikleri her bir paylaşım ona kitle kazandırabilir. Elde edilen kitle o kullanıcıyı izleyerek kullanıcının daha bilindik olmasını sağlıyor. Sağlanan popülerlik ile birlikte kullanıcının yapabileceği şeyler de artışa geçiyor.

Bunlardan birisi de TikTok hediyeleri olmakta. TikTok kullanıcıları elde ettiği başarı ile beraber para kazanma prosedürü yardımıyla canlı yayınlardan gelir elde edebiliyor. İzleyiciler, canlı yayın açan TikTok kullanıcısına armağan alarak onun gelir elde etmesini sağlıyor. Canlı yayın yapan bireyin burada yapması gereken prosedür kullanıcıları bilgilendirmesi.

TikTok’ta birine armağan vermek için canlı yayının sağ alt köşesinde bulunan armağan simgesine tıklamak ve ardından hediyeyi seçip göndermek gerekiyor. Kullanıcılar bakiyesine bakmak için profile girip bakiyeleri görebiliyor. Buradan bakiye alabilmek muhtemel.

TikTok armağan fiyatları kaç TL’den başlıyor?
TikTok armağan fiyatları vakit içinde değişime uğrayabiliyor. Kullanıcılar TikTok’ta bir şahsa armağan gönderirken bunun için jeton sistemini kullanıyor. Yani jeton ile bir yayıncıya armağan göndermek muhtemel oluyor. Jeton alabilmek için şayet reel para kullanılıyor. Kullanıcılar 60 jetondan 7000 jetona kadar alım yapabiliyor.

70 jeton 6,69 TL’ye satılırken 350 jeton 33,99 TL’ye dağıtılıyor. 1.400 jetonun fiyatı 134,99 TL iken 3.500 jetonun fiyatı 339,99 TL olarak belli halde. TikTok Türkiye’deki en yüksek jeton satışı 7.000 jeton yani 679,99 TL biçiminde açıklanıyor. Kullanıcıların jetonlar ile birlikte alabileceği pekçok şey yer almakta.

Uygun fiyatlı TikTok hediyeleri
TikTok’ta para kazanmak için pekçok usul bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birisi de TikTok hediyeleri olarak yer almakta. TikTok hediyeleri kaç TL? Kullanıcıların en çok merak ettiği sorulardan birisi olan bu konuyu bu başlık ve diğer başlık altında detaylıca cevaplayacağız.

Bir evvelki başlıkta TikTok jeton fiyatlarından bahsetmiştik. Bu başlık altında jetonlar ile alınabilen hediyeleri açıklayacağız. Alınan en düşük armağan 1 jeton olarak yer almakta. 1 jeton epey düşük bir fiyata sahip. 1 jeton ile birlikte TikTok’un kendi logosu ve hoş bir çiçek olan gül armağan etmek muhtemel. Türklerin sevdiği tatlıdan birisi olan baklava armağan etmek talip kullanıcılar 2 jeton ödeyerek yayıncıya verebiliyor.

5 jetona geldiğimizde bu oran ile alınabilecek ve armağan olarak verilebilecek üç adet mahsul bulunmaktadır. Bu ürünlerden birisi nazar boncuğu olarak yer almakta. Nazar boncuğu ülkemizde her ne kadar nazarlardan koruması için yapılsa dahi birtakım kesimlerde göre bunun doğru olmadığını fikir edinenler de var. 5 jetona armağan edilen bir diğer mahsul parmak kalp olarak yer almakta. Kullanıcılar parmak kalp alarak diğer bir yayıncıya onu ne kadar sevdiğini gösterebiliyor. Bu oran ile alınabilecek bir diğer mahsul panda olmakta. Panda, günümüzde nesli tükenen hayvanlar arasında yer almakta ama son günlerde uygulanan düzenlemeler ile pandalar korunmaya başlandı.

“TikTok hediyeleri kaç TL?” konumuzun bir diğer ürünü de 10 jetona satılıyor. 10 jetona satın alınabilen üç adet mahsul yer almakta. Kullanıcılar bu ürünlerden istediklerini seçerek armağan ettikten sonra yayıncıyı mesut edebiliyor. Bu hediyelerden birisi merhaba olarak yer almakta. Merhaba armağan etmek karşı tarafa selam göndermek demek. Bir diğer armağan olan iyi geceler hediyesi şayet bilhassa geceleri sık sık paylaşılan bir armağan. Yayını kapatmaya ve yatmaya hazırlanan bir yayıncı için bu armağan sık sık tercih ediliyor. Kalp hediyesi şayet en çok tercih edilen armağanlar arasında yer almakta. Kullanıcılar çok sevdiği ve hayranı olduğu yayıncıya ziyadesiyle kalp hediyesi atarak onun mesut olmasına vesile oluyor.

TikTok hediyeleri sadece kalp gibi ufak armağanlar içermiyor. Bazı izleyiciler hayranı olduğu bireyi daha çok seviyor şayet, ona bağlandıysa bunun için 25 jetona satın alınabilen büyük sevda hediyesi yer almakta. Bu dahi karşıdaki yayıncının ne kadar sevildiğini gösteren bir vaziyet.

50 jetona geldiğimizde kullanıcıların güneş kremi ve çay alabildiğini görüyoruz. Güneş kremi birtakım vakitler kullanılsa dahi çay hediyesi sık sık tercih edilen armağanlar arasında yer almakta. Kullanıcılar ülkemizde sık sık tercih edilen çayı yayıncılara armağan edebiliyor.

100 jetona alınabilen ürünlerden birisi ebemkuşağı olarak yer almakta. Gökkuşağı, havada su buharı ve güneşin yaptığı iletişim ile meydana gelen bir vaziyet. 100 jetona satılan ayıcık şayet ayının küçüğüne verilen ad. Kullanıcılar 100 jeton karşılığında ister ebemkuşağı ister ayıcık alabiliyor.

Çok sevdiği bir yayıncı için kalpten öteye gitmek talip bir şahıs TikTok yayıncısına buse armağan edebilir. 150 jeton karşılığında alınabilen öpücüğün beraberinde bu fiyata asa hediyesi de alınabiliyor. Bunun beraberinde yaz mevsiminin vazgeçilmezi olan güneş gözlüğü 199 jeton, ülkemizde üretimi bulunan lale 200 jeton, TikTok yeteneği 250 jeton ve yüzük ile ud 300 jetona armağan edilebiliyor.

Yüksek fiyatlı TikTok hediyeleri
“TikTok hediyeleri kaç TL?” konumuzda yüksek fiyatlı mamüller de merak ediliyor. Özellikle büyük Tiktok takipçi  ve tiktok zevk kitlesine sahip olan yayıncıların yüklü miktarda gelir elde ettiği TikTok’ta komisyon oranı her ne kadar çok olsa dahi hoş para kazanmak muhtemel. Sanatçıların vazgeçilmezi olan konser hediyesi 500 jetona yer alırken sevda balonu 699 jeton, para yağmuru 999 jeton olarak belirtilmiş halde. Bazı kullanıcılar çok sevdiği bir yayıncıya 1.000 jetondan daha çok para ödemek isteyebilir. Listemizde 29.999 jetone kadar armağan bulunmaktadır. Şimdi bu hediyelere geçeceğiz.

1.000 jetona ulaştığımızda TikTok kullanıcılarının efsane isminde bir hediyeyi paylaşabileceğini görüyoruz. Efsanevi bir şekilde 1.000 jeton vermeye karar veren bir kullanıcı için bu vaziyet olağanüstü olur. Atlı karınca hediyesi şayet geçen senesi baz alarak 2.020 jetondan satışa çıkmış halde. Henüz bu armağanlar çok yüksek sayılmaz.

“TikTok hediyeleri kaç TL?” listemizin devamında jeton tüketimi arttıkça armağanlar de azalıyor. Bu hediyelerden birisi 5.000 jetona alınabilen unicorn olarak belli halde. Unicorn, tek boynuzlu ata verilen ad. Unicorndan sonra daha yüksek fiyata satılan bir diğer mahsul 7.499 jeton olan yat olarak yer almakta. Denizlerde zenginlerin vazgeçilmezi olan yat listemizin pahalı ürünleri arasında yer almış halde.

Kullanıcılar çıtayı daha çok arttırmak istiyor şayet haşmetli şato alabiliyor. Bu şatonun kıymeti 20.000 jeton biçiminde açıklanıyor. 20.000 jeton epey yüksek bir fiyata tekabül ediyor. 20.000 jetonuk haşmetli şatonun ardında spor otomobil yer almakta. Spor otomobil TikTok’ta alınabilecek en pahalı armağan. TikTok izleyicileri, en sevdiği yayıncıya bu hediyeyi alarak onu ne kadar çok sevdiğini gösterebiliyor. TikTok hediyeleri arasında bulunan spor arabanın kıymeti 29.999 jeton olarak izah edilmiş halde. Spor otomobil kazanan bir TikTok yayıncısı çok ekstrem derecede gelir elde etmiş oluyor. Bir spor arabanın kıymeti 2.500 liranın üstünde.