TikTok çok süratli takip ediyorsun hatası

TikTok çok süratli takip ediyorsun hatası

Bazı TikTok kullanıcıları birtakım vakitler TikTok çok süratli takip ediyorsun hatası ile karşılaşabiliyor. Bu problemin çözümü epey kolay.

TikTok, 2016 senesinde Çin’de ortaya çıkan bir aplikasyon. Kurulduğu senelerde ilk olarak Çin’e hizmet veren bu platform sonraları dünyaya yayılmaya başladı. Türkiye’de de büyük bir kitlesi bulunan TikTok’ta kullanıcılar birtakım problemler yaşayabiliyor. Bu gibi problemler sadece TikTok’ta değil Instagram, Facebook, YouTube ve Twitch gibi platformlarda dahi kullanıcıların başına gelebilir. Bu problemlerin yaşanmasının nedeni türlü olabiliyor. Her bir problemin nedeni tam manasıyla açıklanmayabilir. Sorunu çözüme ulaştırmak için köküne kadar inmek gerekiyor. Bu hususta TikTok’ta yaşanan çok süratli takip ediyorsun probleminin nedenlerinden ve çözümünden bahsedeceğiz.

Bu gibi problemlerin nedeni
TikTok, çok büyük bir platforma seslenme ediyor. Her gün milyonlarca kullanıcıya aktif olarak hizmet gerçekleştiren bu platform, büyük olmasından ötürü birtakım kısıtlamalar yapmalı. Eğer platformda bu kısıtlamalar olmasaydı aplikasyon devamlı ilişki problemleri ile karşılaşabilirdi. Çünkü dünyada iyi insanlar olduğu gibi kötü niyetli insanlar dahi bulunmaktadır. Kötü gayeli insanlar TikTok gibi rastgele bir platformda birtakım özellikleri kullanarak hücum düzenler ve böylelikle platformun yavaşlamasını sağlar. Eğer TikTok’ta limitler olmasaydı bu platform sık sık server çökmeleri ile karşılaşırdı. Bu dahi kullanıcıların video paylaşma problemi ile karşılaşmasına neden olurdu.

Bu mevzuya şu şekilde bir misal vermek istiyoruz. 10 litrelik bir şişe olduğunu düşünelim. Bu şişe en çok 10 litre kapasiteye sahip, yani 10 litreye kadar su alıyor. Ek olarak şunu dahi belirtelim ki şişenin internet trafiği ve bant genişliği gibi bir sınırı bulunmaktadır. Yani 1 saniye içinde 10 litre su şişeye girmez. Örneğin şişenin ağzı dar olduğu için 1 saniyede 500 ml su aldığını varsayalım. Şişeye saniyede 5 litre yahut 50 litre su boşaltılırsa bu vaziyet her suyun şişe içerisine girememesine neden olacak.

Bunun beraberinde şayet şişeye 10 litrenin üstünde su eklenirse başka sular dışarıya taşacak ve içeriye giremeyecek. TikTok uygulamasında dahi vaziyet bu yolla söylenebilir. TikTok’un belli bir kapasitesi var. Her kullanıcının bu kapasiteye yeterli olması için birtakım limitlerin bulunması gerekiyor. Kullanıcılar bu sınırlar ile birlikte platformda rahat bir şekilde takılabiliyor.

TikTok çok süratli takip ediyorsun hatası nasıl çözülür?
TikTok çok süratli takip ediyorsun probleminin nedenlerinden birisi TikTok limitleri olmakta. TikTok limitleri az evvela de bahsetmiş olduğumuz gibi platformun daha iyi hizmet vermesini hedefler. Uygulamada bulunan bu limite takılan bir kullanıcı bir süreliğine takip edemez. Özellikle spam biçiminde devamlı takip yapan bir kullanıcının bu yanılgı ile karşılaşma olasılığı daha dahi yüksek oluyor. Şöyle nakletmek gerek görülürse TikTok’ta 1 saat içinde en çok 30 takip etme izni veriliyor. Bunun üstünde takip bu hataya neden olabiliyor. Bu halde yapılması gereken bir süre beklemek ve takipleri azıcık azıcık uygulamak. Bu sayede bu yanılgı ile karşılaşmadan platform neşeli bir şekilde kullanılabiliyor.

TikTok’ta her daim kullanıcı kaynaklı bir problem olmayabilir. Bazen yaşanan bir bug sebebiyle de yani bir yanılgı sebebiyle de bu problem ortaya gelebiliyor. TikTok’ta yaşanan bu problemin çözümüne geçmeden evvela bu hatanın sebeplerinden kısaca bahsedelim. Bu yanılgı pekçok neden sebebiyle ortaya çıkabilen bir vaziyet. Örneğin bir program hatası sebebiyle bu türlü bir vaziyet olur yahut server kaynaklı bir problem oluşmuş olur.

Bu halde yapılması gereken prosedür epey kolay. Bir TikTok kullanıcısı bu gibi yanılgı ile karşılaştıysa gene tıpkı şekilde bir süre beklemeli. Özellikle aşağı yukarı 1 saat beklemek güvence olur. 1 saatin nihayetinde bundan sonra test yapma işlemine geçilebilir. Eğer yineleme tıpkı problem ortaya çıkıyor şayet haberleri ele alabilmek, TikTok ile ilgili bir problem olup olmadığını öğrenmek gerekiyor.

Bu mevzu ile ilgili bir bilgi yer almıyor şayet TikTok yazılımının önbelleğini temizlemek bir çözüm olur. TikTok uygulamasının önbelleğini temizledikten sonra yineleme pratikte bu türlü bir problemin olup olmadığını ele alabilmek gerekiyor. Buna karşın şimdi TikTok çok süratli takip ediyorsun hatası veriyor şayet başka adıma geçilmesi gerekir.

TikTok’ta yaşanan çok süratli takip ediyorsun hatasının bir başka nedeni yazılımdaki hesap bilgileri ile ilgili olur. Hesap verilerinde yaşanan bu problem çok sık karşılaşılan bir vaziyet olmasa dahi çoğunlukla güncelleme ardından yahut hesapta meydana gelen bir program hatası neticesinde ortaya çıkabiliyor. Bu halde TikTok kullanıcısının gerçekleştireceği prosedür hesapta bulunan bilgileri silip pak bir giriş uygulamak. Bunun için aplikasyon verilerine girip buradan programın bütün verilerini kaldırması gerekiyor. Uygulamadaki şahsi bilgileri kaldırıldıktan sonra TikTok ilk günkü gibi tertemiz, sıfırlanmış bir duruma bürülü oluyor. TikTok uygulamasında uygulanan bu prosedür neticesinde hesap bilgileri silindiği için hesaba yineleme girmek gerekiyor. TikTok hesabına girdikten sonra şayet gene tıpkı vaziyet devam etmekte şayet bu aşamadan sonra yapılması gereken bir başka adıma geçmek gerekiyor.

TikTok program dosyalarında bir yanılgı ortaya geldiği için bu gibi durumla karşılaşmak muhtemel olabiliyor. Bundan ötürü yapılması gereken prosedür derhal TikTok uygulamasının verilerini silip programlamayı kaldırmak. Bu prosedürü yapar iken TikTok uygulamasının telefonda rastgele bir data bırakmamasına alaka göstermek gerekiyor. TikTok programını kaldırdıktan sonra yineleme kurup denemek gerekiyor. Yine tıpkı problem var şayet bir de değişik bir cihazdan denemek en makul vaziyet olacak.

Eğer değişik aygıtta normal bir hesap problemsiz çalışırken problem içeren hesapta bir problem yaşanıyor şayet TikTok ekibi ile iletişime geçmek en doğru karar olacak. Eğer değişik bir aygıtta problemsiz bir tecrübe bulunmaktadır şayet bu problem aygıt kaynaklı olur. Cihazın sıfırlanması yahut titiz bir şekilde değişik bir ROM yüklenmesi gerekiyor. Bu gibi yetkin konularda bir profesyonelden yardım alabilmek gerekir.

TikTok nasıl kuruldu ve büyüdü?
TikTok, aslına bakılır şayet 2016 senesinde kurulan bir platform ama Türkiye’ye daha sonraları gelmişti. Bunun nedeni TikTok Çin’de kısa bir süre içinde kurulduğunda bir süre Çin sektöründe deneyimlendi. TikTok’un kurulma hedefi şayet sahibinin söylediklerine göre Çin ekonomisini canlandırmak ve insanlara keyifli bir aplikasyon sunmaktı. Platformun kısa sürede Çin’de büyümesiyle amacına ulaşan takım, programlamayı başka ülkelere de yayma kararı aldı. Uygulama çabucak daha çok kullanıcıya ulaştı. Pek çok ülkede liderliğe oturan programın Çin’deki adı Douyin iken başka ülkelerde TikTok olarak yer aldı.

Musical.ly, ülkemizde TikTok’tan evvela bulunuyordu. Bu aplikasyon 2014 senesinde kurulan bir sosyal ağ. Çin, başka ülkelerde daha iyi bir egemenlik elde etmek için Musical.ly programını satın aldı. Musical.ly ile TikTok bir bir durumuna geldi. TikTok ile Musical.ly veritabanları birleştirildikten sonra bundan sonra Musical.ly kullanıcıları TikTok üzerinden hesaplarına girmeye başladı.

Bu hususta siz kıymetli okurlarımız için TikTok çok süratli takip ediyorsun hatası ve bu hatanın çözümünden bahsettik. Umarız bu konudaki çözüm önerileri işinize yaramıştır. Eğer ki hatayı çözemiyorsanız Tiktok takipçi satın kırmızı hizmeti ile çözebilirsiniz.