Instagram hesabı daimi olarak nasıl silinir?

Instagram hesabı daimi olarak nasıl silinir?

Instagram hesabı daimi olarak nasıl silinir? Son vakitlerde birtakım kullanıcılar Instagram hesabını silmek için bunun cevabını aramaya başladı.

Dünyanın en bilindik platformlarından birisi olan Instagram’dahi ünlü olmak için birbirlerini geçmek talip pekçok kullanıcı bulunmaktadır. Milyarlarca kullanıcıya seslenme eden bu platformda milyonlarca bireyin öne çıkmak için uğraştığını düşünecek olursak platformda nasıl bir rekabetin olduğunu ve öne çıkmanın nasıl olduğunu yansıtabiliriz.

2010 senesinde resim medya paylaşma hedefiyle kurulan bu aplikasyon, o vakitlerde ilk paylaşımını almıştı. Kısa sürede milyonlarca aktif kullanıcıya sadece çok ufak bir takım ile hizmet veren Instagram, Facebook’a satıldıktan sonra daha dahi büyüdü ve kısa sürede milyarlarca kullanıcıya seslenme etmeye başladı. Günümüzde çok büyük bir platform olan Instagram’dahi kullanıcılar birtakım zamanlar hesap dondurma yahut hesabı tamamıyla kapama prosedürü uygulamak istiyor olur. Kullanıcıların hesap kapama prosedürü uygulamak istemelerinin pekçok sebebi bulunmaktadır. Bu hususta hem bu durumun sebeplerinden bahsedeceğiz üstelik hesabın nasıl kapatılabileceğini açıklayacağız. Buna ilave olarak bir de hesap kapatmanın üstünlükleri ve dezavantajlarından bahsedeceğiz.

Kullanıcıların hesap silme nedenleri
“Instagram hesabı nasıl daimi olarak silinir?” sorusunun cevabına geçmeden evvela azıcık bunun sebeplerini bahsetmek istiyoruz. Kullanıcılar Instagram’dahi hoş zamanlar geçirir, burada doyasıya eğlenir ve hoş paylaşımlar yapar. Bazı hallerde kullanıcılar belli nedenlerden ötürü Instagram hesabını kapamak istiyor olur. Bu nedenlerden birisi Instagram’dan sıkılan ve programlamayı bırakmak talip kullanıcı olarak açıklanabilir. Kullanıcılar bu prosedürü yapar iken sosyal medyadaki izini de silmek ister. Çünkü bizzat uygulamadan ayrılınca başkalarının kendi hesabına girmesini hacet yok. Bu halde kullanıcı derhal hesabı silmek için işlemler programa başlar.

Instagram hesabını silmek talip kullanıcıların bir diğer hedefi yeni hesap açmak olur. Bazı kullanıcılar yeni bir hesap açarak pak, ak pak bir sayfa ile hayatına devam etmek ister. Kişi eski hesabında yaşadığı birtakım problemlerden ötürü bu hesabı bundan sonra kullanmak istemeyebilir ve yeni hesapta eski yaşantılarından ders alarak o hesabı daha hoş bir şekilde yönetmeye başlar. Bu sebeple de platformda hesap silme prosedürü birtakım zamanlar yapılabiliyor.

Platformda hesabını silmek talip bir kullanıcının bu prosedürü tercih etmesinin bir diğer sebebi oyun olur. Bazı kullanıcılar her ne kadar doğru olmasa dahi iddiaya girerek şayet iddiayı kaybederse o hesabı sileceğini açıklıyor. Bu vaziyet kullanıcı kaybettiğinde hesabın silinmesi demek. Bu tür oyunlar doğru olmadığı gibi risk alınmaması gereken durumlar.

Instagram hesabını kapamak talip bir kullanıcının bu opsiyonu tercih etmesinin sebebi Instagram’ı beğenmiyor olması olur. Bu epey düşük bir olasılık olsa dahi birtakım kullanıcılar bu sebepten ötürü Instagram programını kaldırıyor. Şunu belirtmekte yarar var ki kullanıcılar Instagram’ı tercih ediyor şayet bunun sebebi arkadaşlarının orda olması olabiliyor. Bu dahi kullanıcıları Instagram’dahi tutan bir vaziyet ama her kullanıcı bu kadar talihli olmayabilir.

Instagram hesabını daimi olarak silme
“Instagram hesabı nasıl daimi olarak silinir?” sorusunun cevabına geçme zamanı geldi. Sosyal medya platformu Instagram’dahi bir hesabı hem geçici üstelik tamamıyla silmek olası olmakta. Kullanıcılar ister bir süreliğine Instagram’a ara verebilir ister tamamıyla silerek Instagram hesabından kurtulabilir. Kullanıcıların ilk olarak bu bağlantıya tıklaması gerekiyor. Bu bağlantıda, Instagram hesabının tamamıyla silinmesini gerçekleştiren internet sayfası.

Bağlantıya girdikten sonra şayet seans açılmış değilse hesaba giriş yapılması gerekiyor. Zaten hesaba giriş yaptıktan sonra kullanıcı adı vurgulanıyor. Eğer kullanıcı adı doğru şayet diğer adıma geçilebilir. Kullanıcılar bu ekranda ilk olarak hesap silme unsurunu belirtmeli. Instagram, kullananlara bu hususta birtakım öneriler sunuyor. Eğer kullanıcı bu önerilerden faydalanmak istemiyor şayet bu aşamayı geçebilir.

Hesap silme sebebi belirlendikten sonra yapılması gereken asıl prosedür geliyor. Kullanıcılar “Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat” yazılı düğmeye basarak hesabın daimi olarak kapatılması sürecini başlatmış oluyor. Dediğimiz gibi bu prosedür sonrasında hesap tamamıyla silinmiyor, bir süreç başlıyor.

Instagram hesabını daimi olarak silme prosedürü sonrasında kullanıcıların bu kararından vazgeçmesi olası bir prosedür olur. Bundan ötürü Instagram hesabı silmeden evvela 1 maaş bir zaman tanıyor. Bu zaman nihayetinde şayet hesaba yineleme giriş yapılmaz şayet hesap tamamıyla silinmiş oluyor.

Instagram hesabını geçici olarak silme
“Instagram hesabı nasıl daimi olarak silinir?” sorusunun beraberinde geçici olarak kapama prosedürü de merak ediliyor. Instagram hesabını tamamıyla silmek istemeyen, sonrasında yineleme aktifleştirmek talip kullanıcılar bu bağlantıya tıklayarak hesabı dondurduktan sonra yeniden aktif edebiliyor. Bu ilişki üzerinden hesabı geçici olarak kapamak için ilk olarak hesabın nedeen kapatıldığını izah etmek gerekiyor. Kullanıcı lüzumlu açıklamayı yapar iken Instagram, hesap için birtakım önerilerde bulunmaktadır. Kullanıcı bu öneriler ile uğraşmak istemiyor şayet önerileri atlayabilir. Bu kademe sonrasında hesap parolası giriliyor ve Instagram hesap dondurma prosedürü aktif duruma geliyor.

Artık diğer bir kullanıcı o hesabın içeriklerini göremez, o hesap ile etkileşime geçemez. Bu vaziyet hesap aktif olana kadar geçerli olur. Hesabı dondurucu bir kullanıcı hesabın nasıl yeniden aktif olacağını merak ediyor olur. Hesabın yineleme aktif olmasını talip bir bireyin yapması gereken tek prosedür hesaba giriş uygulamak. Hesaba giriş yapıldığında o hesap çözülüyor ve aktif duruma gelmiş oluyor.

Hesap silmenin yararları
Instagram’dahi bir kullanıcı hesap sildiğinde bunun pekçok faydasını görebilir. Bu faydalardan birisi bundan sonra kafasının eskiye oranla daha rahat olması. Kullanıcı Instagram’dan devamlı tebliğ geldiği için daha çok gerilimli duruma bürünüyor olur. Stres, pekçok hastalığın başında yer almakta. Bu hastalıklardan uzaklaşmak için gerilimli bir ortamda yaşamamak gerekiyor. Stres idaresi iyi olmayan insanlar bu durumdan daha çok etkilenebiliyor. Instagram hesabını kaldıran bir şahıs stressiz bir şekilde, devamlı gelen bildirimlere bakmadan rahat bir şekilde hayatını yaşayabiliyor.

Instagram hesabını kaldıran bir kullanıcı bir süreliğine bu prosedürü yaptığında ve doğayla iç içe olan bir yere gittiğinde orada kolaylıkla baş dinleyebiliyor, doğanın tadını çıkarabiliyor. Özellikle bir süreliğine tatile çıkmak ve sosyal medyadan ırak yaşam sürdürmek isteyenler için bu vaziyet çok mühim bir olay.

Hesap silmenin zararları
“Instagram hesabı nasıl daimi olarak silinir?” sorusunun cevabını alan kullanıcılar bu durumun zararlarını dahi merak edebilir. Instagram hesabını silmenin zararlarından birisi diğer arkadaşların Instagram’dahi neler yaptığını, neler paylaştığını bilmemek olarak yer almakta.

Instagram’ı bırakmanın bir diğer dezavantajı psikolojik olabiliyor. Bazı kullanıcılar Instagram’ı bıraktığında bu vaziyet psikolojik olarak kullanıcıyı depresif duruma sokabilir. Çünkü kullanıcılar Instagram’a alıştığı için çabucak bu türlü bir karar alabilmek sigara bağımlılığı gibi bir tesire niçin olabiliyor. Bu halde yapılması gereken durgun kalmak, motive olmak ve neşeli zamanlar geçirmek.

Bu hususta siz kıymetli kullanıcılarımız için Instagram hesabının nasıl daimi olarak silinebileceğini, bunun beraberinde geçici olarak hesap kapama yönteminden de bahsettik. Instagram hesabını silmek talip kullanıcıların bu kararı alma nedenlerinin beraberinde bu tarz bir işlemin üstünlükleri ve dezavantajlarından dahi bahsettik. Umarız bu mevzu işinize yaramıştır.