Instagirl / Instaboy Nedir, Nasıl Olunur?

Instagirl / Instaboy Nedir, Nasıl Olunur?


Instagram günde 60 milyon görüntü ve 1,6 milyar zevk paylaşan, 200 milyondan çok aktif maaş üye ile dünyadaki en bilindik sosyal ağ sitelerinden bir tanesidir. Bu sebeple de çocuklar için keyifli bir aplikasyon olarak ilk izlenimini süratle geride bıraktı ve bireyler yahut markalar için mühim bir içerik pazarlama, ağ ve kitle oluşturma aracı durumuna geldi. Bu kullanım oranı günümüzdeki Instagirl ve Instaboy kavramlarının dahi doğmasına niçin oldu. Peki Instgril ve Instaboy nedir? Instagram'dahi nasıl meşhur olunur ve Instgril / Instaboy nasıl olunur?

Popüler olma çalışmalarına başlamadan evvela alanınızı seçmeniz lazım olur. İlgilendiğiniz ve çoğu kere kere ile alakalı içerik oluşturabileceğiniz bir alan seçmeniz gerekiyor. Kendinizi bir influencer olarak belirleyebilmek için bu alanda bir oran uzmanlığa sahip olmalısınız.

Etkileyici olarak, belirlediğiniz alaka alanındaki içeriği araştırmanız ve yayınlamanız gerekecektir. Bu sebeple, ihtiraslı olduğunuz ve zamanınızı geçirmekten keyif alacağınız bir şey seçmek önemlidir.

İster yemek yapmayı ve yeni tanımlar denemeyi seviyor olun, ister kendin yap el işleriyle ilgileniyor olun, aradığınızı bulmanız lazım olur. Ayrıca 2-3 alaka alanından meydana gelen bir birleştirme dahi seçebilirsiniz, fakat bunu çok dahi geniş yapmayın. İşte birtakım Instagram kullanım taktikleri.

Instagirl / Instaboy Nedir?
Eğer Instagram tüketimi için değişik amaçlarınız varsa ilk olarak Instagirl ve Instaboy kavramlarını net bir şekilde anlamanız gereklidir. Günümüzdeki Instagram üzerinden meşhur olan şahıslar için bu kavramlar kullanılmaktadır. Instagirl yahut Instaboy olabilmek için tertipli ve sabırlı bir çalışma gerçekleştirilmelidir. Eğer aklınızda Instagirl / Instaboy nedir sorusunun cevabı için birtakım şeyler belirmeye başladıysa, Instgril / Instaboy nasıl olunur adımına geçebilirsiniz.

Instgril / Instaboy Nasıl Olunur?
Profesyonel Instagram tüketimi ile Instagram’daki kitlenizi artırabilmeniz muhtemel olabilir. Bu şekilde de Instagirl yahut Instaboy olmanın kapıları sizlere açılacaktır. İşte uygulayabileceğiniz birtakım taktikler:

1.      Hashtaglerde ile yaratıcı olun
Instagram hastag fikirleri söz hususu olduğunda, tek sözcüklerin ötesine, bariz hashtaglere bakmanız lazım olur. Hikayenizin bir bölümünü nakletmek için hashtag'ler kullanın. Komik, ironik yahut çirkin olun ve bu hususta katiyen olmayın.

Instagram, bir gönderiye otuz kadar hashtag eklemenize müsaade verir, fakat görüntünüzle epey alakalı olan ilk 12'yi seçmek daha iyidir. Fotoğrafın cinsini, kullandığınız cihazı, çekildiği yeri ve düzenlediğiniz programlamayı etiketlemek, başlamak için idealdir.

2.      Büyük ölçüde bilindik hastaglere katılın
Her gönderi için, mesela bir marangoz şirketi için #ahsapyapi gibi mevzu ile alakalı hashtag'lerin beraberinde, muhtemel olan her yerde trend olan, olağanüstü bilindik hashtag'lerin bir karışımını kullanın. Onlar doğru insanları keşfetmek için yardımcı olmaktadır.

Belirli hashtagler daha özel anahtar kelimelere benzeri. Ancak #instagood, #tbt üstelik düz eski #fun yahut #eglence gibi üniversal hashtag daha çok bireyin önüne çıkmanıza katkıda yer alır. Her ikisini de Instagram kadar büyük bir sosyal ağda yapmanız önemlidir.

3.      Kaliteli içerikler paylaşın
Instgril / Instaboy nasıl olunur sorusunun en kolay cevabı olağanüstü paylaşımlardır. Harika paylaşımlar içinde fotoğraflarınızın nitelikli olması lazım olur. Zor gibi görünebilir, fakat fotoğrafçılık yeteneğiniiz geliştirmekte yararlanabileceğiz birtakım kolay yollar vardır. Instagram ızgaranızı insanların görmek isteyeceği nitelikli görüntülerle doldurun. Düşünceli bir seçim, tutarlı bir estetiğe yol açar ve bu dahi çekirdek bir takipçi tabanını çekmeye yardımcı olur.

Instagram tamamıyla hoş içeriklerle alakalıdır. Düşük çözünürlükte çekilmiş yahut yetersiz aydınlatılmış fotoğraflardan kurtulmayı beklemeyin. % 100 memnun olmadığınız içeriği katiyen yayınlamayın. Her gönderiyi tüm gün üstünde çalışmış gibi görünmesini sağlayın.

Instagram yönünden sağlanan filtreleri kullanmaktan kaçının ve planlama araçlarına tabi kalın: kontrastı artırın, görüntünüzü düzeltin yahut azıcık "yapı" ekleyin. Güzel, parlayan, renkli fotoğraflarla daha çok instagram zevk satın alın. Unutmayın ki ışık her olağanüstü fotoğrafın anahtarıdır. Ekran "alanını" en üst seviyeye çıkarmak ve insanların ilgisini çekmek için dikey resimler yayınlayın.

4.      Instagram öykü araçlarını kullanın
Fark etmediyseniz, insanlar fikirlerini paylaşmayı severler. Bu sebeple Instagram hikayelerindeki soru kartı yahut anket kartı gibi araçları kullanmak, hesabınıza alaka uyandırabilir.

Soru kartı aracını iki değişik şekilde kullanabilmeniz mümkün: Takipçilerinizden size sorular sormalarını isteyebilir, sonrasında hikayenize diğer bir slayt ilaveten yanıt verebilirsiniz yahut izleyicilerinize bir soru sorup yanıtlarını gönderebilirsiniz.

Anket kartı, takipçilerinizin soru kartında olduğu gibi ferdi yanıtlarını paylaşma opsiyonu sunmasa dahi insanlar tercihlerinin çoğunluğa nasıl yansıdığını görmek ister. Anketin sonucunu denetim etmek için de sonrasında profilinize dönebilirler. Instagram’ın sunmuş olduğu araçlardan faydalanmak bir noktada Instagram meşhur olma hilesi biçiminde de düşünülebilir.

5.      Öne çıkan hikayelerden yararlanın
Son vakitlerde bilhassa enteresan yahut dikkat alımlı bir öykü yayınladınız mı? Hikayenizi öne çıkanlara ilaveten profilinize daimi bir yer verin.

Öne çıkanlar özelliği, projeleriniz gibi değişik şeyleri göstermek için değişik vurgular oluşturabileceğiniz için bilhassa en iyi hikayelerinizi belli kategorilere ayırmak için yararlıdır. Bunlar ayrıyeten, takipçilerinizin Instagram kullanıcısı olarak kim olduğunuzu daha iyi anlamalarına dahi yardımcı olur.

6.      Hedef kitlenizle iletişim kurun
Bu büyük ihtimalle Instagram kullanım incelikleri içinde odaklanmanız gereken en mühim şeylerden bir tanesidir. Bir takipçi kazandıysanız onlarla etkileşime geçin. Takipçilerinizi hem selamlamak üstelik kendinizi tanıtmak namına onlara bir DM gönderebilirsiniz. Hızlı cevaplarla gerçekte bu sandığınızdan dahi basittir. Henüz süratli yanıt vermediyseniz, Instagram ayarlarınıza gidin ve bir karşılama mesajı ekleyin. Hızlı yanıt için kararsızsanız bu tarz bir söylem kullanabilmeniz mümkün:

“Merhaba (isim)! Beni takip ettiğin için teşekkürler. Günün nasıl geçiyor?”          

Tüm cevaplara yanıt verin ve yoğun bir günden itibaren takipçilerinize ulaşmak için azıcık vakit ayırın. Ayrıca, takipçilerinizle devamlı iletişim halindeyseniz Instagram, içeriğinizi onlara daha çok göstermeye başlayacaktır. İçeriğiniz iyi şayet beğenecek ve yorum yapacaklardır. İyi bir etkileşiminiz olduğunda Instagram, içeriğinizi en iyi gönderiler alanında tanıtmaya dahi başlar.

Unutmayın ki Instgril / Instaboy nasıl olunur sorusunun cevabı çok çeşitlidir. Bu yalnızca muhtemel olduğunca aniden çok yeni takipçi biriktirmekle alakalı değil, bunun yanı sıra takipçilerinizle kuvvetli ve uzun zamanlı temaslar kurmakla dahi alakalıdır.

Instagram’dahi Fenomen Olmak İçin Kaçınılması Gereken Hatalar
Instagram’ı doğru kullanmak kadar hatalı davranışlardan çekinmek dahi ehemmiyet taşır. Takipçi satın almayın, spam yapan biri gibi davranmayın ve başkalarının gönderilerini tekrar paylaşmayın. Kendi tarzınıza ve kişiliğinize sadakatli kalın. Bu sayede takipçiler de gelecektir. Instagram’dahi yapmamanız gereken birkaç şey şayet şunlardır:

Instagram hesabının gizli olması. İnsanlar sizi bulamazlarsa sizi takip de etmezler.
Rastgele bir grup hesabı takip etmek.
Çok süratli takip etme yahut beğenme (birkaç dakika içinde 200 gibi). Muhtemelen hesabınız Instagram yönünden kısıtlanacaktır.
Her vakit yinelenen içerik yayınlamak.
Yorumlara yanıt vermemek yahut kötü yorumlarda bulunmak.
Nitelik yerine niceliğe odaklanmak.
Instagram meşhur olmak için olağanüstü bir platform ve her şey kıymetli içerik sunmakla alakalı. Takipçilerinizle konuşmaya, yeni takipçilere ve ortak şahıslara ulaşmaya ne kadar çok vakit ayırırsanız o kadar etkin olursunuz. Başlangıçta bir mücadele gibi görünebilir, fakat 1.000 takipçiye ulaştıktan sonra eğlenmeye başlar ve büyümeniz hızlanmaya başlar. Bu eğlencenin keyfini çıkararak meşhur olma yolunda ilerleyebilirsiniz.