Youtube’da Mavi Tik Nasıl Alınır?

Youtube’da Mavi Tik Nasıl Alınır?

Youtube’da Mavi Tik Nasıl Alınır? Youtube’dahi Güvenilir Bir Profil Oluşturma Yolları

Youtube’da mavi tik nasıl alınır pekçok Youtuber yönünden merak edilen konular arasındadır. Platforma her gün yeni kanallar eklendiği için pekçok şahıs nasıl alınacağını bilemez.

Sosyal medya platformlarında görülen mavi tik, fazlası kullanıcı için önemlidir. Zira o hesabın onaylandığını gösterir. Bu vaziyet başka kullanıcılar arasında dahi bir itimat oluşturur. Bunu sağlamak talip her hesap mavi tik alma yollarını inceler.

Youtube için de bu vaziyet aynıyla geçerlidir. Eğer platformda tasdikli bir hesaba sahip olmak istiyorsanız, bunun için birtakım şartlar olduğunu dahi bilmeniz lazım olur. Peki, Youtube’dahi mavi tik nasıl alınır? Youtube’dahi güvenilen bir profil oluşturma yolları nelerdir?

Youtube’dahi Mavi Tik Alma
Youtube mavi tik nasıl alınır için 100,000 abone sahibi olmanız lazım olur. Doğrulanan bir hesap,  o kanalın,

Bir içerik üreticiye,
Bir sanatçıya,
Bir şirkete,
Tanınmış şahsa ilişkin olduğunu gösterir.
Böylece ilgili kanal, ona benzeri isimlerde olan başka kullaıcılardan ayırt edilir. Başvuru sırasında bu özellikleri bulundurma halleri dahi incelenir;

Eksiksiz bulunma: Başvuran kanalın herkese açılmış özellikte olması lazım olur. Ayrıca platformda dahi aktif olması gereklidir. Bunun haricinde profil resmi, içerik, tanımlama ve banner yer almalıdır.
Güvenilirlik: Sahip olduğunuz kanal, olduğunu belirttiği tüzel şahıs, marka yahut içerik üreticiyi göstermeli, temsil etmelidir. Kimlik doğrulaması için değişik yöntemler tüketilir. ­Ek olarak daha çok bilgi yahut evrak talep edilebilir.
Bu gibi özelliklere sahip olan hesaplar, mavi tik alabilir.

Youtube Mavi Tik Özellikleri Nelerdir?
Youtube hesabı nasıl doğrulanır için bilmeniz gereken, mavi tik almış hesapların extra özelliklere sahip olmadığıdır. Youtube yönünden desteklenmekte olduğunu göstermez. Aynı vakitte mükafat ve başarı gibi anlamları taşımaz.

Mavi tik aldıktan sonra bilmeniz gereken, abone sayınız 100,000 altına düşerse geri alınabileceğidir. Dolayısıyla ne kadar aboneniz olduğuna büyük bir ehemmiyet göstermeniz, her daim yüksek tutmanız lazım olur.

Şayet kanalınız doğrulanmışsa, kanalın isminde farklılığa gitmediğiniz vakit süresince bu türlü kalır. Eğer değiştirirseniz kanal doğrulanmaz. Bunun için yineleme müracaat yapmanız lazım olur. Ayrıca platformun hizmet şartları ile topluluk kuralları alanında bozma olursa, ilgili kanalın kapama hakkı dahi Youtube yönünden gizli tutulur.

Youtube’dahi Güvenilir Profil Nasıl Oluşturulur?
Youtuber nasıl olunur Youtube için en dikkat etmeniz gereken mevzu güvenilirliktir. Bu abone artışınızını, beğenilerinizi de büyük ölçüde etkiler. Zira hiç bir seyirci itimat duymadığı bir kanala abone olmayı tercih etmez.

Dolayısıyla güvenilir bir profil oluşturma, Youtuber olmak isteyenlerin yahut yeni olan bireylerin dikkat etmesi gereken bir husustur. Burada birtakım maddeler şöyledir;

Kanal Bilgilerini Girme
Alt Yazı Kullanın
İzleyicilere Sorular Sorun
Özgün Videolar Paylaşın
Düzenli Şekilde Paylaşım Gösterin
Kanalınıza Uygun Bir Dil Kullanın
Bu gibi maddelere alaka göstermek, hesabınızı daha güvenilen yapmanızda yardımcı olur.

1.     Kanal Bilgilerini Girme
Youtube’dahi güvenilen bir profil oluşturma yolları için ilk madde kanal bilgilerini girmedir. Günümüzde pekçok kanal sahibi insanların buraya bakmadıklarını düşünür. Böylece bilgi girmez. Bu fazlası şahıs için doğru olsa dahi güvenilirliğinizi büyüleyici bir durumdur.

Eğer buraya birtakım veriler yazarsanız, izleyiciler size daha çok itimat duyar. Peki, buraya ne yazmanız lazım olur? Bu mevzu tamamıyla size kalmış olup, hakkınızda ve kanal üstüne kitlenizi bilgilendiren kalitede olması gereklidir. Böylece videolarınıza bakmadan bir şahıs kim olduğunuzu ve nasıl içerikler paylaştığınızı görebilir.

Burada yazdığınız Türkçe’nin de kurallara elverişli olması lazım olur. Zira sorunlar sizi izleyicilere kötü tanıtır. Ayrıca lüzumsuz detaylara yer vermeniz önerilmez.

2.     Alt Yazı Kullanın
Sıfırdan Youtuber olmak istiyorsanız çektiğiniz videolara alt yazı eklemeniz önemlidir. Burada ilk olarak alt yazıların lüzumsuz olduğu düşünülebilir. Ancak bir itimat unsurudur. Örneğin bir brifing kanalıysanız yahut teknik veriler veriyorsanız, birtakım cümleleriniz anlaşılmayabilir. Birçok seyirci geridönmek ve yineleme yineleme dinlemek mecburiyetinde kalabilir.

Ancak altyazı eklerseniz hesabınız daha güvenilen ve ilgili kabul edilebilir. Ayrıca ecnebi izleyicileri de düşünmeniz lazım olur. Türkçe anlatsanız dahi İngilizce alt yazı ilave etmek, değişik anadile sahip olan bireylerin anlamasına yardımcı olur.

Zira İngilizce günümüzde küresel bir dildir. Buna ilave olarak koyduğunuz alt metnin doğruluğu dahi önemlidir. Eğer anlattıklarınızla doğru orantılı değilse bu size bir güvensizlik oluşturur.

3.     İzleyicilere Sorular Sorun
Youtube’dahi güvenilen bir profil oluşturma yolları için video çekerken izleyicileri de katmak tavsiye edilir. Onlara sorular sormanız ve böylelikle dâhil etmeniz pekçok şahıs yönünden pozitif karşılanır. Böylece daha güvenilen bir kanal olarak kabul edilmeniz de muhtemel olur.

Bunun için yapmanız gereken epey kolaydır. Sadece videoda ara ara konuyla ilgili birtakım yerlerde izleyenlere soru sormanız, görüşlerini yorumlarda belirtmeniz lazım olur.  Ardından dahi muhtemel olduğunda yorumlara cevaplar vermeniz önenerilir.

Ek olarak birtakım yorumları foto biçiminde videoya montaj yaparak atıflar yapmanız dahi dikkatle karşılanır. Böylece daha güvenilen bir kanal olmanız mümkündür.

4.     Özgün Videolar Paylaşın
Youtube’dahi güvenilen olma için en mühim maddelerden bir tanesi de orijinal videolar oluşturmadır. Eğer videolarınız size ilişkin değilse, kopyalama içerikse size duyulan itimat ansızın yok olur. Bu vaziyet abone ve zevk sayılarınızda keskin neticelere niçin olur.

Bir Youtuber olarak sizinle tıpkı hususta olan kanalları izleyerek, esinlenmek tavsiye edilir. Böylece yeni fikirler bulabilir ve geliştirebilirsiniz. Ancak onların içerikleri katiyen kısmi dahi olsa kopyalanmamalıdır.

5.     Düzenli Şekilde Paylaşım Gösterin
Youtube’dahi güvenilen bir profil oluşturma yolları arasında bir madde de tertipli paylaşımdır. Eğer videolarınız belli bir düzende değilse vakit içinde size duyulan itimat de zedelenir. Bu vaziyet lüzum nadir paylaşımlarda, gerekse sık paylaşımlarda dahi tekrarlanır.

Zira her abone sizden tertipli paylaşım görmek ister. Eğer ara verirseniz yahut gönderiler arasındaki zamanı uzatırsanız, paylaşımlarınıza dair olan itimat etkilenir. Sık paylaşım uygulamak dilerseniz, bir süre sonra mevzu problemi çekmeye başlayacağınız için bir nitelik düşmesine niçin olur. Böylece aboneleriniz nitelikli içerik oluşturduğuza dair güveni kaybetmeye başlar.

Şayet nadir vakitlerde paylaşım yaparak alaka toplamak istiyorsanız, aboneleriniz gönderileri paylaşana kadar sizi beklemeyecektir. Böylece büyük bir itimat problemi dahi meydana gelir. 

6.     Kanalınıza Uygun Bir Dil Kullanın
Eğer güvenilen bir kanal olmak istiyorsanız bir maddesi de elverişli bir dil kullanmadır. Günümüzde pekçok kanalın Türkçe’yi düzenli konuşmadığı, kanalıyla dahi eğreti olduğu görülür. Bu çoğunlukla abonelerin dikkatini çekmek için yapılsa dahi gerçekte pekçok bireyin tepkisini çeker.

Bu sebeple kullandığınız Türkçe’nin her daim düzenli olmasına ehemmiyet vermeniz lazım olur. Ayrıca ses tonunuz, konuşma tarzınız dahi kanalınıza ahenkli olması gereklidir. Örneğin bilgilendirici bir kanalsanız, cümle alem sizin önemli olmanızı bekler. Bunu sağlamazsanız itimat kayıpları görmeniz mümkündür.

Peki, Youtube’dahi güvenilen bir profil oluşturma yolları niçin önemlidir? Eğer aboneleriniz yahut başka izleyiciler siz güvenmezse, güvenini kaybederse abonelikten çıkmaya başlar. Ayrıca abone ve izlenme sayılarınız dahi orantılı şekilde düşer. Dolayısıyla buna dikkat etmeniz lazım olur.