Motive edici sözler

Motive edici sözler

Motive edici müteşebbis sözleri, sosyal medya bölümünde girişimcilik yapar iken kullanıcıların çok işine yarayacak kaynaklar arasında konumunu almakta.

Kullanıcılar daha iyi olmak, daha çok çalışmak ve daha çok alın teri sarf etmek için müteşebbis sözlerini okuyabilir, girişimcilik ile alakalı filmler izleyebilir yahut motivasyon gerçekleştiren pekçok içerik ile ilgilenebilir. Bu hususta siz kıymetli okurlarımız için sosyal medyada başarının sırlarından birisi olan müteşebbis sözlerinden bahsedeceğiz.

Girişimci sözlerinin avantajları
Motive edici müteşebbis sözleri konusundan evvela bu sözlerin nasıl yararlar sağladığından bahsetmeliyiz. Bu tür sözler insanı gaza oluşturmaktadır. Örneğin bir kullanıcı sosyal medya hesabı açıp bu hesaptan gelir elde etmek istiyor ama bu işi yapmaya üşeniyor. Hemen birkaç müteşebbis sözü okuyarak kendisini daha iyi motive edebilir ve derhal çalışmalara başlayabilir. Kısacası bir iş yapar iken motive olmak, motivasyon kaynaklarından faydalanmak bireyi canlandırır, onun daha iyi iş yapmasını sağlar. Bu sayede vakit eskiye oranla daha verimli duruma gelir.

Girişimci sözlerinden faydalanmak başarıyı dahi arttıran bir vaziyet. Girişimcilik ile ilgilenen bir şahıs sosyal medya ile uğraşırken çabucak daha verimli çalışmalar elde edeceği için bu işte başarının kapılarını aralamış olacak. Bu hususta bir misal verelim. Bir kullanıcı sosyal medya yönetirken eğitimleri inceleyerek sosyal medya hesabını daha iyi yönetir, kısa sürede etkin olmasını katlamaya başlar.

Sosyal medyada gelir elde etmek de çok mühim bir vaziyet. Kullanıcılar Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal ağlar üstünde gelir elde eder iken TikTok takipçi, Instagram takipçi, Facebook sayfa beğenisi gibi hizmetlerden de faydalanarak etkin olmasını daha dahi arttırıyor, kitlesini daha dahi yükseltiyor. Bu tür sözleri okumak, kitleyi çoğalttığı gibi elde ettikleri gelirleri de yükselten bir vaziyet olacak. Bu sayede daha çok para kazanmak muhtemel duruma gelecek.

Motive edici müteşebbis sözleri
Tecrübeli girişimcilerden birisi Richard Branson olmakta. Kendisinin söylediği bir söze göre fırsatlar bir otobüse benziyor. Kullanıcı birini kaçırsa dahi diğer fırsatı kaçırmamak için tedarikli olmalı. Örneğin günümüzde video paylaşım platformu, sosyal paylaşım platformu, haber sitesi gibi pekçok internet sitesi ve tasarı bulunmaktadır. Kullanıcılar günümüzdeki açığı bularak bütün kullanıcıların faydalanabileceği yeni bir tasarı üretmeli. Yani diğer projelerden değişik bir tasarı ile meydana çıkmalı. Instagram dahi bu yol ile kurulmuştu. O vakitler Instagram gibi foto ve video çoğunluklu bir sosyal medya bulunmuyordu. Instagram’ın kurucuları, değişik bir sosyal medya kurmak istediler ve meydana Instagram’ı çıkardılar. Günümüzde bunun gibi hem insanların kullanabileceği yani insanlara yararlı olabilecek üstelik ötekisi yönünden yapılmayan projelere ağırlık verilmesi gerekiyor. Aynı vakitte bu dahi yapılabilir: Diğer sosyal medya sayfalarında olmayan bir düşünce ile kullanıcıların karşısına çıkılabilir.

Jim Rohn’un üniversite eğitimiyle alakalı söylediği mühim bir söz bulunmaktadır. Rohn’a göre üniversite eğitimi şahsa sadece geçinecek kadar para kazandırırken bireyin kendini eğitmesi ve yeni fikirlere yelken açması onun için bir varlık değerinde olur. Üniversitede verilen eğitim çoğunlukla esas olmakta. Her şey eğitim alarak öğrenilmez. Bundan ötürü şahıs kendini daha dahi ilerletmek için internetten soruşturma yapmalı, diğer eğitimlere katılmalı ve daha çok şey öğrenmeli. Bu sayede kullanıcı daha iyi işler çıkarır ve daha iyi bir kariyere sahip olur.

Girişimci ruha sahip bir ademoğlu olan Peter Drucker, girişimcinin her daim değişimlere ayak uydurması gerekliliğini açıklar. Çünkü hayatımızda yaşanan her çeşitli değişim yeni bir fırsatı dahi doğuruyor. Örneğin 2000’li senesinin başında bilgisayarlar daha süregelen kullanılıyordu. Apple, gelişen senelerde akil telefonların geleceği olacağını ön görü etti ve dokunmatik telefonunu sundu. Sonrasında şayet akil telefonlar yaygınlaşmaya başladı. Sanal hakikat teknolojisi, karma hakikat teknolojisi, akil gözlük, özerk teknolojisi gibi pekçok teknoloji bulunmaktadır. Her yeni teknoloji geldikçe kullanıcılar bu teknolojileri iyi süzmeli ve ne kadar işe yarayıp yaramayacağını düşünmeli. Bu hususta verilebilecek diğer bir misal bilgisayarlar ile alakalı olmakta. IBM, 20. yüzyılın ortalarında pc ürettiğinde ve bilgisayarların matematiksel işlemleri hızlandırdığını gördüğünde bu cihazların ileride çok kullanılabileceğini düşündüğü için bu alana daha çok yatırım yaptı.

Motive edici müteşebbis sözleri Arasında Zig Ziglar’ın dahi bir sözü yer almakta. Zig Ziglar’ın sarf ettiği bir söze göre insanlar bir bireyi sevdiğinde onun sözünü dinler ama şayet ki o şahsa güveniyor şayet onunla iş uygulamak ister. Birini sevmek, ona iltimat etmek ve ona saygı işitmek mühim bir vaziyet. Güvenilir şahıslar ile ortak projeler yapmak gerekiyor. Bundan ötürü internet ortamında mesela Instagram sayfasında alış veriş mağazası kuran bir kullanıcı bu işi en iyi şekilde gerçekleştirmeli. Yaptığı iş ile kullanıcıların güvenini kazanmalı. Günümüzde itimat bilhassa de internet ortamında mühim bir yere sahip. Bundan ötürü bu detaylara dikkat edilmesi gerekiyor.

Andy Warhol, söylediği bir söz ile sanki girişimciliğin önemini anlatıyor. Warhol’a göre iş hayatında etkin olmak etkileyen, olağanüstü bir zanaat. Para kazanmanın ve çalışmanın dahi bir zanaat olmasından bahseden Warhol, bir işletme sahibi olmanın daha büyük bir zanaat olduğunu sözleri arasına ekliyor. Andy Warhol, bu sözü ile beraber girişimciliğin mühim bir şey olduğunu, insanların kendi işini yapmaları gerekliliğini ve devrimlere ağırlık verilmesi gerekliliğini açıklıyor.

Risk almadan iş hayatında etkin olunmayacağını sözleri arasına ekleyen Adena Friedman, bu sözü ile beraber risk almanın mühim bir vaziyet olmasından bahsediyor. Örneğin bir işe girerken yatırım uygulamak, o iş için riskli de olsa bir oran para yatırmak gerekiyor. Tabii bu işe başlarken o işin müşteriler yönünden tesirli olup olmayacağını kavramak için empati kurmayı unutmamak lazım olur. İşi kurduktan sonra meydana çıkan netice pozitif yahut negatif olur. Kısacası Friedman, risk alarak bir işte etkin olmanın muhtemel olduğunu söylüyor.

Orison Swett Marden’ın söylediği bir söz, girişimciler için altın niteliğinde. Kendisinin söylediği söze göre bir iş yapar iken empati kurmak gerekiyor, yani müşterinin yerine geçip o işin ne kadar etkin olup olmayacağını düşünmek gerekiyor. Ne işi yapıyorsak yapalım o işin ne kadar etkin olacağını bilmek için o işin müşteri için ne kadar yararlı olma ihtimalini de düşünmek lazım olur. Örnek vermek gerek görülürse günümüzde internet sitesi kuran pekçok kullanıcı bulunmaktadır. SEO merkezli veriler veren bir Instagram sayfası kurmak SEO ile ilgilenenlere yönemli bir sayfa açmak manasına gelir. Kısacası müşterinin ihtiyacını düşünerek bir iş uygulamak gerekiyor.

Motive edici müteşebbis sözleri arasında Jocko Willink’in bir sözü bulunuyor. Kendisi ister harp bölümünde olsun ister büro ortamında olsun ister rastgele bir tasarı olsun takım işinin mühim olduğunu söylüyor. Problem ne olursa olsun takım beraber kararlı bir şekilde çalıştığında o sorun kısa sürede, süratli bir şekilde halledilmiş olur. Her kafanın değişik kanaatleri, değişik fikirleri olur. Tek çalışmak problemin uzamasına ve daha geç çözülmesine neden olurken takım olarak çalışmak her kafadan değişik ses çıkacağı için problemin kısa sürede halledilmesi manasına gelir.