İnstagram Etiketlerini Kullanmanın Yararları

İnstagram Etiketlerini Kullanmanın Yararları


İnstagram, milyonlarca şahsa seslenme eden bir platformdur. Her gün pekçok paylaşım, değişik amaçlarla uygulanmaktadır. İnstagram etiketlerini kullanmanın yararları, burada döneme girerek gaye kitlenize daha basit ulaşmanızı karşılamaktadır.

Günümüzde İnstagram, ferdi ve işletme hesapları bulundurmaktadır. Bireysel hesaplarda pekçok şahıs, Influencer yahut ünlü olmak için çabalamaktadır. İşletme hesapları şayet ürünlerini, daha çok kullanıcıya gösterme arzusu taşımaktadır.

İnstagram, küresel çapta milyonlar yönünden kullanılmaktadır. Ancak bu vaziyet, bir paylaşımın cümle alem yönünden görülebileceğini göstermemektedir. Görüntülenmenizin artması için, beğenilerin artması gerekmektedir. Böylece keşfet bölümüne düşeceği için manzarası artacaktır.

İnstagram etiket kullanım bu hususta size yardımcı olmaktadır. O konu başlığını araştıran herkese, videolarını göstermiştir. Dolayısıyla doğru sarfedilen bir etiket, gayret harcamadan görüntülenmenizi yükseltmektedir.

Ancak bu niteliksiz paylaşım yapmanız gerekliliğini göstermez; çünkü hashtag’ler de sıralamayı bir algoritlamaya göre düzenlemektedir. Burada aldığınız beğenilerin önemi büyüktür.

1.     Etiket Nedir?
Peki, Etiket nedir? Günümüzde pekçok şahıs etiketi gelişigüzel olarak bilmektedir. Ancak detaylı bilen bireylerin adedi epey azdır. Bu sebeple tüketimi hususu ile alakalı pekçok hataya dahi düşülmektedir.

Bilindiği üzere etilet, # işareti akabinde, işarete bitişik olarak gelen kelimelerdir. Kelimeler arasında rakamlar dahi sahip olunan olur. Bunların amaçları, belli bir mevzuya ilişkin olan paylaşımları sınıflandırmadır. Böylece kullanıcılar alakalı mevzuya ilişkin paylaşımları, daha basit görmektedir.  Bunların tümü, değişik kullanıcılardan gelmektedir. Etiket, sadece başlıkların hepsini toplayarak, beraber sunmaktadır.

2.     Etiketlerin Önemi Nedir?
İnstagram etiketlerini kullanmanın yararları, hashtag’lerin önemi bilinince daha iyi anlaşılacaktır. Etiketler, sadece gönderilerinizin milyonlarca şahsa ulaşmasını sağlamamaktadır.

Zira etiketler, başka şahıslar yönünden takip edilebilmektedir. Böylece farklılıklar, kolaylıkla görülebilmektedir. Etiketi doğru kullanmak, o kategori altında daha önlerde çıkmanızı karşılamaktadır. Dolayısıyla kullanıcıların şahsi akışlarında dahi daha önde yer alınmaktadır.

Eğer İnstagram SEO çalışması yaparak bir anahtar sözcük belirlerseniz, o anahtar kelimeyi aratanlar dahi sizin hesabınıza yönlendirilecektir. Böylece görüntülenmeniz de yükselecektir.

Peki, bunların manası nedir? Bu sayede ünlü olmak talip kullanıcılar, kısa sürede bu amaçlarına erişebilir. Zira paylaşımlarınız kaliteliyse, kimse sizi kaçırmak istemeyecektir. Eğer işletme hesabıysanız ve mahsul satıyorsanız, nitelikli mamüller pekçok şahıs yönünden alaka görecektir.

3.     Etiket Kullanmada Yapılan Yanlışlar Nelerdir?
İnstagram, milyonlarca şahıs yönünden kullanılmaktadır. Bu sebeple kendi içinde uyulması gereken kuralları vardır. Bunlara İnstagram hashtag kuralları dahi dâhildir.

Bunların farkında olmayan pekçok şahıs, yanlış kullanım yaparak fayda görmemektedir. Bunlardan biri, aktüel ve çok takip edilen konularda, ard arda paylaşım yapmaktır. Bu vaziyet, insanların bir zaman sonra o gönderileri görmemek istemesine yol açacaktır.

Aynı vakitte konunuzla alakasız bir etiket kullanırsanız, bir zaman sonra kullanıcılar rahatsız olmaya başlayacaktır. Her ne kadar fazlası şahıs etiketi takip etmeyi bırakmayacak olsa dahi, bilmeniz gereken sizin paylaşımlarınızı engelleyebildiğidir.

Eğer sizin rastgele bir paylaşımınızın altında bulunan üç noktaya tıklayarak, bunu görmek istemediği belirtirse, İnstagram bir daha ona sizin paylaşımlarınızı göstermeyecektir. Böylece pekçok şahıs yönünden ayrım edilmeden mani alınacaktır.

İnstagram hashtag kuralları sadece başka kullanıcılar için geçerli değildir. Aynı vakitte İnstagram dahi çok ve yoğun etiket kullanımından hoşlanmamaktadır. Dolayısıyla çok, lüzumsuz ve yanlış kullanmanız halinde, size kısıtlama uygulanması muhtemeldir. Burada ne kadar etiket kullanabileceğinizi de bilmek gerekmektedir.

İnstagram’dahi yaptığınız normal bir paylaşım, azami 30 etikete müsaade vermektedir. Hikâyeler şayet 10 ile sınırlıdır. Bu sayıların üstünde hashtag ilave etme izni bulunmamaktadır.

En çok uygulanan hatalardan bir tanesi de çok takipçiye sahip olan etiketleri tercih etmektir. İnstagram’dahi bilhassa kısa etiketler, daha çok alaka görmektedir. Bu sebeple kullanıcıları ve izleyicileri epey çoktur. Bu vaziyet, en başında bunların hepsine görüntülenme fırsatı gibi görünebilir; gerçekte bu tam manasıyla doğru değildir.

Zira rakiplik ne kadar çoksa, görünmeme durumunuz dahi artacaktır. Ancak rekabetin az olduğu, yani daha düşük şahıs yönünden takip edilen etiketleri kullanırsanız, insanların sizi görme yüzdesi yüklecektir.

Bu konu ile ilgili bilmeniz gereken bir başka İnstagram etiket taktiği de tıpkı etiketi, çok çok kullanmamaktadır. Zira bu halde Shadow Ban denilen kısıtlama size uygulanacaktır. Eğer bunların hepsinden kaçınırsanız, etiketlerin faydalarından yararlanabilirsiniz.

4.     İnstagram Etiketlerini Kullanmanın Yararları Nedir?
İnstagram içinde milyonlarca kullanıcı bulunmaktadır. Herkes gün içinde uzun saatlerini, burada geçirmektedir. Bu vaziyet, kısa zaman sonra işletmeler yönünden dahi ayrım edilmiştir. Böylece her geçen gün platforma kayıt olan iş yerleri artmaya başlamıştır.

Buna en olarak İnstagram’dahi bulunan fenomenlerde pekçok bireyin bu konuma ulaşma arzusuna niçin olmaktadır. Platformu kullanım amacınız ne olursa olsun, dikkat etmeniz gereken konu sizi kaç bireyin görüntülediği, takip ettiği ve zevk bıraktığıdır. Ama bunlarla uğraşmak yerine instagram zevk satın kırmızı hizmetiyle hemen zevk alabilirsiniz.

Günümüzde ilk olarak yüksek nitelikli paylaşımlarla bunun çözüleceği düşünülmektedir. Bu vaziyet, bir yere kadar doğrudur. Zira niteliksiz ve kullanıcının istediğini karşılamayan aniden çok paylaşım vardır. Ancak nitelikli, tertipli ve alaka toplayan paylaşımların adedi  dahi artmaktadır. Böylece bu hesaplar arasında yoğun bir rakiplik başlamaktadır.

İnstagram etiketlerini kullanmanın yararları dahi burada döneme girmektedir. Ancak belirttiğimiz üzere bu sadece doğru kullanım için geçerlidir.

Etiketler, paylaşımlarınız yahut ürününüzün göründüğü şahıs miktarını arttıracaktır. Eğer nitelikli paylaşımlar yapıyorsanız ve sunduğunun mahsul / hizmetler de tıpkı şekildeyse, insanlar sizi kısa sürede ayrım edecektir. Böylece ulaştığınız kitle kademeli olarak yükselecektir.

Birçok şahıs etiket kullansa dahi İnstagram etiket taktiği bakımından hatalara düşmektedir. Ancak yukarda bahsetmiş olduğumuz minvalde paylaşım uygulamak ünlü olma yolunda size büyük fayda sağlayacaktır.

5.     İnstagram Etiketlerinde Anahtar Kelime Kullanımı
İnstagram etiket fazlası şahıs yönünden, bilindik konulardan seçilmektedir. Ancak bilindik olan etiketler, en çok aratılanlar değildir.

Eğer etiketlerde anahtar sözcük kullanırsanız, İnstagram yönünden sarfedilen robotlar bunları daha net algılayacak, sonrasında sonuçlarda görüntülenmenizi de yükseltecektir. Ancak ilk olarak anahtar kelimelerin, hesabınızla alakalı olması gerekmektedir.

Örneğin kozmetik üstüne paylaşımlar yapıyorsanız, edebiyat üstüne anahtar sözcük hem İnstagram, üstelik kullanıcılar yönünden negatif karşılanacaktır.

Peki, anahtar kelimeyi nasıl bulabilirsiniz? Bunun için tek yapmanız gereken, evvela konunuz ile ilgili birtakım kelimeler not almaktır. Ardından bunları arama sonuçlarına yazarak, hangi başlıkların çıktığı not alınmalıdır. Zira şunlar, kullanıcılar yönünden dikkatle aratılan konulardır.

Ardından tek yapmanız gereken, bunları etiket olarak kullanmaktır. Böylece videolarınız ve profiliniz, bir kullanıcı arama yaptığında daha yukarda gösterilecektir.

6.     Biyografi Bölümünde Etiket Kullanımı
İnstagram hashtag Kuralları, sadece foto, video ve hikâye gibi nedenlere yönelik değildir. Aynı vakitte biyografide de etiket tüketimi vardır.

Birçok marka incelendiğinde, biyografisine 1-2 etiket eklediği görülmektedir. Böylece görünürlük oranları dahi yükselmektedir. Eğer konunuzla alakalı ve bilindik anahtar kelimeleri buraya eklerseniz, aldığınız neticeler dahi yükselecektir. Bunun haricinde seçtiğiniz anahtar kelimeler de yaşam öyküsü alanında kullanılmalıdır.

Eğer bu kurallara dikkat ederseniz, etiketleri daha tesirli şekilde kullanmanız mümkün olabilir. Doğru bir etiket tüketimi, takipçi ve iletişim sayınızda süratli bir yükseliş sağlayacaktır. İnstagram etiketlerini kullanmanın yararları içinde olan söz hususu maddeler, nedeniyle titiz bir şekilde uygulanmalıdır.