Instagram’dahi toplu ileti silme nasıl yapılır?

Instagram’dahi toplu ileti silme nasıl yapılır?

Instagram’dahi toplu ileti silme prosedürü birtakım kullanıcılar için yaşam kurtaran bir prosedür olur. Çünkü birtakım kullanıcıların çok çok mesajı birikebiliyor.

Instagram uygulamasında toplu ileti silmeyi talip bir kullanıcının pekçok nedeni olur. Bu nedenlerden birisi şahsa çok ileti gelebiliyor olması. Kullanıcılar çok mesajın ileti kirliliği olduğunu düşündüğü için bu mesajları tam silmek istiyor olur. Bunun beraberinde bazıları ezkaza bir ileti attığında bu özelliği arayıp hatalı olarak attığı mesajı kaldırmak istiyor olur. Mesajları tam silmek için birtakım yöntemler bulunmaktadır. Bu hususta bu yöntemlerden kısa sürede bahsedeceğiz.

Instagram’dahi değişik değişik ileti silme prosedürü
Instagram’dahi mesajları değişik değişik silmenin yolu bir sohbete girmek ve muhabbet içinde mesajı silip kaldırmak. Bunun için bir mesajın üstüne gelip matbu tutunca birtakım alternatifler kullanıcıyı karşılıyor olacak. Bu seçeneklerden birisi de “Gönderimi Geri Al” opsiyonu olarak yer alıyor. Bu seçeneğe basınca ileti silinmiş oluyor.

Kullanıcıların bu hususta merak ettiği konulardan birisi mesajın cümle alem için mi yoksa kullanıcı için mi silinip silinmediği. Mesaj hem karşı doğrultu için üstelik kullanıcı için yani herkesten silinmiş oluyor. Şunu dahi belirtmekte yarar var ki şayet ileti geç silindiyse bu ileti eskiden kullanıcı yönünden görülmüş olur. Bundan dolayı silindiğinde gene herkesten siliniyor ama daha evvela kullanıcı mesajı ayrım etmiş olabiliyor.

Bazı kullanıcılar tek bir muhabbet üzerindeki mesajları toplu olarak silmenin yolunu arıyor olur. Bir muhabbet üstünde çok sayıda mesajı toplu olarak silmenin bir yolu bulunmuyor. Bunun yerine değişik bir usul yer alıyor. Bu tekniği bir diğer mevzu başlığında detaylıca anlatacağız.

Instagram’dahi toplu ileti silme prosedürü
Instagram uygulamasının direkt ileti sisteminde toplu olarak ileti silme özelliği bulunmaktadır. Bu özelliği kullanmak için muhabbet içinde değil muhabbet sekmesinde olmak gerekiyor. Şunu dahi belirtmekte yarar var ki bu usul bir sohbetteki bütün mesajları temizliyor. Yani birkaç adet ileti silmek için elle prosedür uygulamak gerekiyor. Bir sohbeti silmek için ilk olarak muhabbet sekmesinde bulunan ve sağ üst kısımda bulunan üç çizgi işaretine tıklamak lazım olur. Bu prosedürü tamamladıktan sonra sohbetlerin sol evresinde yuvarlak bir sembol yer alıyor olacak.

Bu simgeye tıklayan kullanıcılar tik işareti ekliyor olacak. Bu özellik yardımıyla mesajları toplu bir şekilde silmek muhtemel oluyor. Kullanıcı ister tek mesajı ister çok sayıda mesajı bu yolla silebiliyor. Bu usul şayet bulunmuyor şayet hesabın işletme yahut profesyonel hesap olarak kullanılması gerekiyor olur. Hesabı bu yolla ayarladıktan sonra yineleme bu tekniğin denenmesi gerekiyor. Bu usul ile birlikte bütün mesajları silen kullanıcı bundan sonra havadar bir ortama kavuşuyor olacak.

Instagram toplu ileti silme programları
Instagram’dahi toplu ileti silme özelliğinin beraberinde toplu ileti silme programları dahi merak edilen yazılımlar arasında konumunu almış halde. Bazı kullanıcılar rastgele bir problemden dolayı Instagram toplu ileti silme uygulamalarından faydalanmak istiyor olur. Bu tür uygulamaların adedi o kadar çok ki en güvenilen olanını keşfetmek için puanı en yüksek olanı ve en iyi yorumlara sahip olanı tercih etmek en makul karar olacak. Instagram toplu ileti silme uygulamalarına ulaşmak için ister Android olsun ister iOS olsun derhal aplikasyon mağazasına girerek buradan “Instagram delete all messages” gibi bir arama uygulamak gerekiyor. Bu arama ardından kullanıcılar pekçok otomatik ileti silme yazılımına ulaşabiliyor olacak. Instagram’dahi bu tarz uygulamaların birtakım riskleri de bulunmaktadır. Bu riskleri bir diğer mevzu başlığında detaylıca anlatacağız.

Instagram toplu ileti silme programları güvenilen mi?
Hem Android için üstelik iOS için bulunabilen Instagram toplu ileti silme programları ile ilgili bilinmesi gereken pekçok şey bulunmaktadır. Bu konulardan birisi de emniyet olarak yer alıyor. Güvenlik, günümüzde her bireyin önemsediği bir vaziyet olarak karşımıza geliyor. Kullanıcılar kendi güvenliğine ehemmiyet vermeli. Bir şahıs reel yaşamda nasıl bir evin kapısını kilitliyorsa bir telefonu dahi bu yolla güvenilir tutmalı, en doğru adımları atmalı. Telefon, reel hayatın bir yansıması olarak düşünülebilir. Telefonun güvenliği ne kadar iyi olursa hayatın gizliliği de o kadar düzenli olur. Buna bir misal vermemiz gerekiyor. Örneğin telefon hacklenirse ve kameraya ulaşım sağlanırsa, bunun beraberinde telefondaki hususi verilere ulaşılır şayet bu vaziyet pekçok verinin karşı tarafa geçmesine neden olan bir vaziyet olur.

Instagram toplu ileti yazılımlarını kullanırken de alaka göstermek, izinleri dikkatlice seçmek gerekiyor. Kullanıcılar bu tarz uygulamalara direkt olarak güvenmemeli, temkinli yaklaşmalı. Bu gibi uygulamaların bazıları direkt olarak Instagram girişi isteyebilir. Bazıları dahi şifre sorabiliyor. Bu tür uygulamaların bazılarının şifre çaldığını unutmamak gerekiyor. Bu hususta dikkat edilmesi gereken bir diğer vaziyet şayet Instagram hesabına bağlantı kurarak giren bir aplikasyon var şayet bu aplikasyon Instagram verilerini toplayarak kendi veritabanında biriktireceği olmakta. Bu gibi programlar kullanıcı bilgilerini toplayarak kendi ağını oluşturmaya çalışır.

Özet geçmek gerek görülürse Instagram için tasarlanmış olan toplu ileti silme programları hatta işini hoş bir şekilde halleder ama bu uygulamaların bazılarının data topladığını dahi unutmamak gerekiyor. Zaten günümüzde Facebook, Google, Microsoft gibi firmalar dahi kullanıcı verilerini topluyor. Bu hususta yapılması gereken en doğru programları kullanmaya çalışmak. Bu sayede emniyet daha iyi civarda yer alır.

Instagram direkt ileti özellikleri
Instagram’dahi toplu ileti silme özelliğini öğrenen kullanıcılar direkt ileti özellikleri ile ilgili daha çok bilgi sahibi olmak istiyor olur. Instagram direkt ileti sistemi kullananlara sunmuş olduğu özellikler ile onları mesut ediyor. Instagram direkt ileti uygulamasında bulunan özelliklerden birisi kullanıcının gönderdiği ileti ile ilgili olmakta. Gönderilen bir ileti üstünde uygulanabilecek 4 değişik prosedür bulunmaktadır. Bu işlemlerden birisi mesajı beğenmek. Mesaja uzun bir süre dokununca beğen opsiyonu ile karşılaşmak muhtemel. Bir diğer opsiyon ilet özelliği olarak yer alıyor. Bir mesajı iletmek o mesajı diğer bir kullanıcı ile bölüşmek demek. Ayrıca bu mesajın üstüne yeni bir ileti ilaveten o ileti ile ilgili bilgi vermek de muhtemel oluyor. Şu ilave bulguyu de vermek gerek görülürse iletme özelliği çok sayıda kullanıcıya göndermeyi destekliyor.

Instagram’dahi bilindiği üzere normal paylaşımlar üzerindeki yorumların mesajlarını kopyalamak muhtemel değil. Bu hususta birtakım kullanıcılar DM üzerinden o mesajın benzerini isteyebilir. Bunun nedeni o mesajı kopyalayabilmek. Instagram DM düzeneğinin bir diğer özelliği kopyalama olmakta. Kullanıcılar istediği bir mesajı kopyalayarak istediği bir yere yapıştırabiliyor. Bu dahi pekçok kullanıcı için uygun bir özellik. Instagram mesajının beraberinde bulunan cevaplama opsiyonu de o mesaja cevaplamak için sarfedilen bir özellik. İfade simgesinin olduğu bölüm şayet bir mesaja kalp dışında değişik bir söylem vermeyi amaçlıyor.

Direkt ileti sisteminde diğer kullanıcının mesajı şikayet edilebiliyor. Eğer kullanıcı hatalı bir şey yazdıysa yahut topluluk kuralını bozma ediyorsa bu halde mesajı Instagram’a şikayet etmek muhtemel duruma geliyor.