Instagram’da paylaşım yapar iken nelere dikkat etmeliyiz?

Instagram’da paylaşım yapar iken nelere dikkat etmeliyiz?


Instagram’da paylaşım yapar iken nelere dikkat etmeliyiz? Bu hususta Instagram’dahi paylaşım yapanların dikkat etmeleri gereken detaylardan bahsedeceğiz.

2010 senesinde kurulan ve 2012 senesinde Facebook şirketine geçiş yapan Instagram, o vakitler minicik bir ekibe sahipti. Instagram yeni özellikler ile beraber büyüdükçe daha iyi bir platform durumuna geldi. Önceleri amatörce, sadece foto ve video paylaşma gayeli sarfedilen Instagram, sonraları profesyonellerin de dikkatini çekmeye başladı. İnsanlar bu platformu öylesine kullanırken Instagram çabucak çok süratli bir büyüme kazandı.

Instagram’ın çok büyük bir kitleye sahip olması kullanıcıların dahi dikkatini çeken bir vaziyet olmaktaydı. Profesyonellerin dahi kullandığı bir platform durumuna dönüşen Instagram’dahi paylaşılan gönderiler de eskisine göre daha çok önemsenmeye başladı. Google SEO denilen bir kavram bulunmaktadır. SEO, arama motoru optimizasyonu olarak açıklanabilir. Kullanıcılar internet sitelerini daha çok ön plana çıkarmak için sitelerini arama motoru algoritmasına elverişli bir şekilde düzenliyor.

Arama motoru algoritmasına uygun olan ve doğru bilgi içeren siteler üst sıralarda görülürken başkaları alt sıralara düşüyor. Rekabet bu yolla devam etmekte. Aynı şekilde Instagram dahi bu türlü bir ortama dönüşmüş halde. Kullanıcılar Instagram’ın algoritmasından en iyi şekilde yararlanarak keşfette yahut anne sayfada daha çok ön plana çıkmaya, başka sayfalarla rakiplik etmeye çalışıyor. Instagram’dahi ön plana çıkmak aslına bakılırsa zor bir prosedür değil.

Instagram’dahi paylaşım yapar iken nelere dikkat etmeliyiz?
Instagram’dahi ön plana çıkmak için birtakım verileri öğrenmeli, bu mevzuya çok iyi hakim olmalıyız. Instagram’dahi cümle alem için yer var. Bu platformda büyümek talip ve sayfasını daha çok ilerletmek talip kullanıcılar sosyal medya ağını kullanarak daha büyük kitlelere erişebilir. Instagram’dahi dikkat edilmesi gereken pekçok şey bulunmaktadır.

Instagram’dahi bir gönderi paylaşırken paylaşılan fotoğrafların yahut videoların niteliği ve düzgünlüğü mühim bir vaka. Kullanıcılar bir paylaşımda en çok 10 foto ve video yükleyebiliyor. 1 dakikadan uzun videolar IGTV ile paylaşılabiliyor. Bir sosyal medya kullanıcısı, Instagram’dahi bir gönderi paylaşırken gönderide bulunan fotoğrafın ve videonun kalitesinin yüksek olması mühim bir vaziyet. Düşük nitelik olsa dahi problem olmaz ama yüksek nitelik yani niteliği iyi bir video kullanıcılar yönünden dikkatle takip edilebilir, incelenebilir. Her nitelikli video tutar diyerek bir şey demek söz hususu değil ama videoların nitelikli olması bu hususta mühim bir yer ediniyor. Tabii niteliği düşük, samimiyeti yüksek videoların dahi tutma olasılığı oldukça çok. Bu vaziyet videodan videoya farklılık gösterebilir.

“Instagram’dahi paylaşım yapar iken nelere dikkat etmeliyiz?” sorusuna verilebilecek bir başka yanıt yazılan yazı olmakta. Kullanıcı ister bir video ister bir foto paylaşsın eklediği yazı mevzu ile ahenkli olmalı. Ayrıca imla kurallarına elverişli, ifade sorunu olmayan bir yazı tercih edilmeli, azıcık dahi içtenlik katılmalı. Emojilerle beraber destekli bir yazı daha kuvvetli durabilir. Yazıları bu yolla hazırlamanın hedefi başka kullanıcıların daha çok dikkatini çekmesini ve metnin düzenli olmasıyla beraber kullanıcıların daha çok incelemesini sağlamak.

Bir Instagram gönderisi için yazı paylaşırken etiketlere de ehemmiyet göstermek gerekiyor. Etiketlerin çoğunlukla alt kısımda olması en doğru karar olur. Çünkü etiketler üst kısımda olursa yazılar altta kalacağı için kullanıcı aşağıdaki yazıyı ayrım etmeyebilir ve o gönderiyi kısa sürede geçebilir. Bir kullanıcının gönderiyi araştırması iletişim oranında mühim bir ayrım oluşturabilir. Özet geçmek gerek görülürse konuyu üst kısma, etiketleri de alt kısma yazmak gerekiyor.

Bir gönderide en çok 30 etiket eklenebiliyor. Gönderinin etiketler ile beraber süslenmesinin sebebi paylaşımın etiketlerde gözükmesini sağlamak. Özellikle bilindik etiketleri kullanmak daha çok kullanıcıya ulaşmada mühim bir yer tutuyor. Kullanıcılar bir etikete girdiğinde yahut etiketi takibini sürdürüyor şayet anne sayfada etiket paylaşımlarını görebilir. Bu dahi o paylaşımın değişik bir kullanıcının anne sayfasına düşmesini sağlıyor. Bu hususta dikkat edilmesi gereken ayrıntı gönderinin iletişim oranının yüksek olması. Eğer gönderinin iletişim oranı çabucak yükseldiyse etiketi takip eden kullanıcılar o gönderi ile daha çok karşılaşabilir. Bu dahi iletişim oranının çabucak kat kat yükselmesine dahi niçin olabilen bir vaziyet.

“Instagram’dahi paylaşım yapar iken nelere dikkat etmeliyiz?” konusu ile ilgili dikkat edilmesi gereken detaylardan birisi de pozisyon ve şahıs etiketi olmakta. Kişi etiketinden başlayalım. Kişi etiketi, şayet karşı tarafın izni aktif şayet o bireyin gönderileri arasında görülmeye müsaade veriyor. Yani bir profilde bulunan “Etiketlenen Gönderiler” alanı bu işe yaramakta. Bazı kullanıcılar hayranlarının etiketlenen gönderilerine baktığı için burada ön plana çıkmak muhtemel duruma gelebilir. Bundan ötürü şahıs etiketini kullanmak gerekiyor.

Konum etiketi şayet konumda ön plana çıkmak için tercih edilmeli. Bazı şahıslar bir pozisyon ile ilgili bilgi alabilmek istediğinde o konumda paylaşılan gönderileri inceleyebilir. Bu halde çok büyük bir tesiri olmasa dahi ön plana çıkılabiliyor. Ayrıca hikayelerde de pozisyon bölüşmek pozisyon hikayelerine bakanlar yönünden görülmeye müsaade veriyor.

Eğer bu anlatılanlar yeterli olmadıysa uygulanabilecek en verimli yöntemlerden birisi Instagram izlenme, zevk ve takipçi gibi hizmetleri kullanmak. Bu hizmetler, Instagram iletişim oranını süratli bir şekilde yükselttiği için keşfette ön plana çıkmak muhtemel duruma gelir, anne sayfada daha çok ön planda görülür.

Instagram’dahi nitelikli paylaşım yapmanın yararları
“Instagram’dahi paylaşım yapar iken nelere dikkat etmeliyiz?” sorusunun beraberinde bu işlemlerin sağladığı faydalar dahi kullanıcılar yönünden merak edilen bir başka mevzu. Instagram’dahi nitelikli paylaşım yapmanın en büyük faydalarından birisi daha çok takipçiye ulaşmak. Takipçi adedinin artması demek iletişim oranlarının dahi azıcık azıcık artması demek. Takipçi adedi yüksek olan bir sosyal medya kullanıcısı kendisini daha iyi motive edebilir, bu işe daha iyi ayak uydurabilir.

Instagram’dahi nitelikli paylaşım uygulamak pekçok hususta tesirli olabiliyor. Bunlardan birisi de iletişim oranının artması. Etkileşim oranını yükselten bu vaziyet kullanıcıların daha çok ön plana çıkmasını sağlıyor. Kullanıcıların daha çok ön plana çıkması demek daha çok takipçiye kavuşması manasına gelir. Bundan ötürü bu tarz detaylara alaka göstermek, buna göre paylaşım uygulamak gerekiyor.

Instagram’dahi nitelikli paylaşım yapanların elde ettiği mühim yararlardan birisi de gelir elde etmek diyebiliriz. Kullanıcılar yüksek takipçi sayısına ve yüksek iletişim oranına sahip olduğunda para kazanmak için pekçok opsiyonu bulunmaktadır. Önceleri Instagram amatörce sarfedilen bir sosyal ağ olsa dahi günümüzde profesyonelleşen bir yer durumuna geldi. Birçok kullanıcı bu platformda ön plana çıkıp gelir elde etmeye çalışıyor, profesyonel çalışmalar paylaşıyor.

Instagram’dahi gelir elde etmek için pekçok yol bulunmaktadır. Bu yollardan birisi sponsorluktan gelir elde etmek. Bazı firmalar yüksek iletişim oranına sahip firmalara sponsorluk öneriyi sunabilir. Bunun beraberinde kullanıcılar kendi tanıtım fiyatlarını ister gönderi olarak ister öykü olarak paylaşarak ufak sayfaların büyümesinde katkı sağlayabilir. Gönderi, öykü, yorum ve bio gibi pekçok tanıtım opsiyonu bulunmaktadır. Sosyal ağ kullanıcıları bu gibi yollarla kısa sürede büyüyen bir sayfa durumuna geliyor.