Instagram’da nasıl foto paylaşılır?

Instagram’da nasıl foto paylaşılır?


Instagram’dahi nasıl foto paylaşılır? IGTV videosu nasıl çekilir? Reels nasıl tüketilir? Bu gibi pekçok sorular üyelerin merak ettiği birtakım konular olmakta.

Instagram, profesyonelleşen ve gitgide büyüyen bir sosyal ağ olmaya devam etmekte. Instagram sayfası kurup burada büyümeye çalışan ve Instagram takipçi, Instagram zevk yahut Instagram izlenme gibi hizmetlerden yararlanıp iletişim oranını yükseltmeye çalışan pekçok şahıs bulunmaktadır. Bu kullanıcıların hedefi çoğunlukla daha çok takipçi adedi ve iletişim oranına erişip daha bilindik bir sayfa durumuna gelmek. Popüler bir sayfa durumuna gelmenin pekçok üstünlüğü bulunduğu için kullanıcılar bu türlü bir prosedür uygulamak istiyor. Örnek vermek gerek görülürse bilindik olan bir sayfa destekçi alabilir yahut reklamlardan gelir elde edebilir.

Instagram’dahi nasıl foto paylaşılır?
Instagram’dahi foto paylaşma hususu merak edilen konular arasında konumunu almış halde. Özellikle yeni kullanıcılar yahut bu vakte kadar gönderi paylaşmamış kullanıcılar bu özelliğin nasıl kullanıldığı sorusunu sorabilir. Instagram’dahi taşınabilir üzerinden foto bölüşmek için ilk olarak Instagram programını başlatmak ve hesaba giriş uygulamak gerekiyor. Bu işlemlerden sonra alt kısımda “+” işareti yer alacak. Bu işarete basınca galeri görünecek. Sosyal ağ kullanıcısı buradan istediği fotoğrafı yahut videoyu seçebilir, bunun beraberinde toplu seçim yapabilir. Bir gönderi paylaşılırken en çok 10 foto yahut video paylaşımı yapılabiliyor. Bunu dahi unutmamak lazım olur.

Paylaşılmak dilenen foto ve videolar seçildikten sonra paylaşım ekranı geliyor. Bu ekranda yazı ilaveten medya içerikleri ile ilgili bilgi verilebilir, etiketler eklenerek paylaşımın daha çok kullanıcıya erişmesi kurulabilir. Şunu dahi belirtmekte yarar var ki bir gönderide en çok 30 etiket yer alabilir. Üye buna göre en doğru etiket seçimlerini yapmalıdır ki bu kadar çok etiket dahi esasen yeterli olacaktır. Gerekli işlemler gerçekleştirdikten sonra isteğe tabi olarak pozisyon ve şahıs etiketi eklenebilir. Bu sayede medya içeriğinin daha çok iletişim alma olasılığı yükselir. Sonrasında paylaşım yapılır. İlk gönderiniz hayırlı olsun!

Paylaşılan bir gönderiyi hikayeye ilave etmek
“Instagram’dahi nasıl foto paylaşılır?” sorusunun beraberinde merak edilen bir diğer soru sosyal mecra üstünde paylaşılan bir gönderiyi yahut kullanıcının kendi paylaştığı bir gönderinin hikayeye eklenip eklenmediği. Bazı kullanıcılar tıpkı şeyleri öykü üstünde de göstermek istiyor olur. Bunun için en yeniden uğraşmak yerine direkt olarak gönderiyi bölüşmek hoş bir opsiyon olabiliyor. Bu hususta Instagram bir çözüm sunmuş halde.

İster değişik bir kullanıcının olsun ister kendi gönderisi olsun kullanıcılar gönderiyi hikayeye ekleyebiliyor ama bu var ki her gönderiyi hikayeye ilave etmek muhtemel değil. Bunun nedeni birtakım kullanıcıların buna müsaade vermiyor oluşu. İzin veren kullanıcıların gönderilerini hikayeye ilave etmek muhtemel. Aynı şekilde sosyal ağ kullanıcısı dahi isterse mahremiyet ayarlarından yaptığı paylaşımların diğer kullanıcılar yönünden hikayede paylaşılmasına müsaade verebilir yahut vermeyebilir.

Bir gönderiyi Instagram öyküsü olarak bölüşmek için kullanıcı ilk olarak gönderinin üstüne gelmeli. Üye gönderinin altında bulunan kağıt uçak simgesine tıkladıktan sonra burada hikayeye ilave etme düğmesini görecek. Bu düğmeye bastıktan sonra gönderi öykü planlama ekranında görülür. Kullanıcı isteğe tabi olarak gönderiyi istediği gibi gösterebiliyor. İster gönderideki yazılarla beraber ister sadece resim ile birlikte gönderiyi hikayede bölüşmek muhtemel. Gerekli düzenlemeler gerçekleştirdikten sonra hikayeyi paylaşarak diğer kullananlara gösterilmeye başlanabilir.

Bir gönderiyi değişik bir kullanıcıya bölüşmek
“Instagram’dahi nasıl foto paylaşılır?” sorusunun beraberinde merak edilen sorulardan birisi de bir gönderinin nasıl değişik bir kullanıcı ile paylaşıldığı olarak yer almakta. Kullanıcılar Instagram’dahi dolaşırken çok beğendiği bir gönderiyi diğer bir kullanıcıya paylaşıp onun dahi eğlenmesini yahut incelemesini sağlayabilir. Bunun için yapılması gereken prosedür gönderiyi direkt ileti olarak bölüşmek. Bu prosedür öykü bölüşmek kadar kolay adımlara sahip. Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor ki gönderiyi paylaşan sayfanın herkese açılmış olması gerekiyor. Eğer sayfa herkese açılmış değilse sayfanın takipçisi olmayanlar gönderiye ulaşamaz. Bu ayrıntıya dikkat edilmesi mühim bir durum.

Instagram gönderisini diğer bir kullanıcıya bölüşmek için evvela öykü paylaşma konusu ile ilgili olduğu gibi kağıt uçak simgesine basmak gerekiyor. Kağıt uçak simgesine bastıktan sonra direkt ileti özelliğinden faydalanmak için gönderilmek dilenen kullanıcıyı seçmek gerekiyor. İster tek ister çok sayıda kullanıcı belirlenebilir. Kullanıcı seçimi tamamlandıktan sonra üst kısımda bir yazı yazarak bütün kullananlara paylaşım yapılabilir. Bu işlemler sonrasında kullanıcılar direkt ileti aracılığıyla içerikleri almış olacak.

Instagram profiline internet sitesi ilave etme
Bazı kullanıcılar kendi ilerlettiği internet sitesini Instagram profiline ilaveten sayfa üstünde tanıtım uygulamak istiyor olur. Bunun beraberinde tanıtım aldıysa dahi bu yöntemden yararlanıyor olur. Bu prosedür epey kolay olmakta. Bunun için ilk olarak Instagram uygulamasında profile girmek gerekiyor. Profile girdikten sonra “Profili Düzenle” düğmesine basmak lazım olur. Bu düğmeye bastıktan sonra “Profili Düzenle” sekmesi açılacak. “İnternet Sitesi” kısmını bulduktan sonra buraya bir internet sitesi eklenebilir. Site eklendikten sonra bundan sonra profilde görünmeye başlayacak.

Instagram gönderisini kaydetme
“Instagram’dahi nasıl foto paylaşılır?” sorusunun beraberinde merak edilen bir diğer soru dahi beğenilir bir Instagram gönderisini kaydetme olmakta. Bazı kullanıcılar Instagram’dahi gezerken ister keşfet olsun ister anne sayfa olsun hoş bir gönderiye denk gelebilir ve bu gönderiyi sonrasında yineleme ele almak için kayıt etmek isteyebilir. Bunun pekçok yolu var ama Instagram’a daha evvel eklenen kaydedilenler özelliği yardımıyla bu prosedür süratli bir şekilde yapılabiliyor. İster eğlence gayeli olsun ister alış veriş gayeli olsun rastgele bir gönderiyi kaydetmek muhtemel.
Bir Instagram gönderisini kaydetmek talip kullanıcı ilk olarak gönderinin olduğu kısma gelmeli. Gönderinin sağ alt evresinde bulunan flama simgesine bastıktan sonra gönderiyi kayıt edilmiş oluyor ama gönderiyi bir koleksiyona ilaveten daha tertipli bir kayıt kısmı oluşturulabilir. Bu sayede kategori sistemi ile gönderiler incelenebiliyor. Örnek vermek gerek görülürse oyun, beyazperde, eğlence gibi kategoriler oluşturularak her kategoriye lüzumlu gönderiler eklenebilir. Bu sayede rastgele bir hususta bir şey arandığında lüzumlu kategori incelenebilir.

Instagram’dahi bulunan bir gönderiyi siteye ilave etme
“Instagram’dahi nasıl foto paylaşılır?” sorusunun dışında merak edilen konulardan birisi Instagram’dahi bulunan bir gönderinin nasıl bir internet sitesinin sayfasına eklendiği. Bu soru bilhassa internet sitesine sahip kullanıcıların merak ettiği konular arasında konumunu almış halde. Bunun için yapılması gereken prosedür epey kolay. Öncelikle internet sitesine eklenilecek olan gönderiyi açmak gerekiyor. Burada bulunan üç nokta simgesine bastıktan sonra “Sitene Göm” sekmesini seçmek yeterli oluyor. Instagram bir süre kodu oluşturduktan sonra yapılan kodu ekrana yazdırıyor. Kullanıcılar ister elle ister aşağıda bulunan butondan kodu kopyalayarak istediği yere yapıştırabiliyor. Bu kodun bir HTML kodu olduğunu unutmamak, HTML arasına yapıştırılması gerekliliğini bilmek gerekiyor.

Bu özellikten yararlanırken bilinmesi gereken durumlardan birisi gönderiyi paylaşan hesabın herkese açılmış olması. Eğer kullanıcının hesabı herkese açılmış değilse gönderi internet sayfasında sadece o sayfayı takip eden kullanıcılar yönünden görülür. Eğer hesap herkese açılmış şayet rastgele bir sorun ortaya gelmez.