Instagram’da çok sayıda hesap açma

Instagram’da çok sayıda hesap açma


Instagram’da çok sayıda hesap açma ve bu hesapları yönetme prosedürü merak edilen konular arasında konumunu almış halde. Peki bu prosedür nasıl yapılıyor?
Instagram, 1 milyar aktif kullanıcısı ile beraber pekçok kullanıcının dikkatini çekmiş halde. Çok büyük olmasıyla beraber birtakım kullanıcılar çok sayıda hesap yaratarak o hesapları yönetmek istiyor olur. Şunu dahi belirtmekte yarar var ki Instagram, çok büyük bir platform olduğu için insanlar için de büyük bir rakiplik ortamı sunuyor. Her kullanıcı Instagram’dahi bir sayfa yaratarak o sayfayı büyütmeye çalışıyor. Instagram o kadar büyük bir mecra ki milyonlarca kullanıcı bilindik olma yolunda ilerliyor.
Instagram’ın bu kadar çok büyük olması birtakım kullanıcıların ön plana çıkmasını zorlayan bir vaziyet olur. Kullanıcılar ara sıra Instagram’dahi çok sayıda sayfa açarak değişik konseptlerde sayfalar yönetmek isteyebilir. Her sayfa için değişik paylaşımlar yapan kullanıcı bu sayfalardan rastgele birinin tutması durumunda o sayfaya ağırlık verebilir. Örnek vermek gerek görülürse Instagram kullanıcıs hem oyun üstelik spor hesabı yaratarak bu konularda paylaşımlar yapabilir, neyi tutarsa ona ağırlık verebilir.
Şunu belirtmekte yarar var ki Instagram, Facebook’taki gibi tek hesap üstünde çok sayıda sayfa açmanın muhtemel olmadığı bir platform. Bundan ötürü kullanıcılar Facebook sayfası gibi tek hesapta çok sayıda sayfa açmak yerine Instagram’dahi çok sayıda hesap açmak zorundalar. Yani her bir sayfa için farklı bir Instagram hesabı gerekiyor. Bu hususta siz kıymetli kullanıcılarımız için nasıl çok sayıda Instagram hesabı açılabileceğini, eklenen hesaplara nasıl giriş yapılabileceğini, bir hesabın nasıl kaldırılabileceğini, kullanım alanlarını ve ayrıcalıklarını anlatacağız.
Instagram’dahi çok sayıda hesap açma prosedürü
Instagram uygulamasında çok sayıda hesap açmak için ilk olarak Instagram taşınabilir uygulamasına girmek gerekiyor. Şunu en yeniden belirtelim ki bu mevzu hem taşınabilir üstelik masaüstü kullanıcıları için olacak. Öncelikle mobilden başlayalım.
Mobil uygulamasına girdikten sonra Instagram hesabı şimdilik açılmadıysa anne hesabın açılması gerekiyor. Instagram anne hesabı açıldıktan sonra yapılması gereken açılmış kalacak olan başka hesabı programa eklemeye başlamak. Bunun için Instagram anne sayfası üstünde sağ alt kısımda bulunan profil simgesine matbu tutmak. Burada “Hesap Ekle” düğmesi yer almakta. Kullanıcılar bu düğmeye tıkladıktan sonra başka hesaba giriş yapmalı ve o hesabı kayıt etmeli. Bu prosedür ardından bundan sonra başka hesap ilave edilmiş oluyor.
Masaüstünde Instagram hesabı ilave etmek için kullanıcıların ilk olarak anne sayfaya giriş yapması ve sağ üst köşede bulunan profil simgesine tıklaması gerekiyor. Bu simgede “Hesap Değiştir” düğmesi yer almakta. Bu düğmeye tıkladıktan sonra sahip olunan aktif olan hesaplar burada gözüküyor. Kullanıcı “Mevcut Bir Hesaba Giriş Yap” bağlantısına girdikten sonra yeni hesabı ekleyebilir. Bu sayede masaüstü üzerinden çok sayıda hesaba girmek muhtemel duruma geliyor.
Instagram’dahi çok sayıda hesap açma konusu ile ilgili bilinmesi gereken bir başka ayrıntı en çok 4 anne hesabın eklendiği. Kullanıcılar 4 anne hesap ekleyebiliyor olsa dahi yan hesap eklemesi yapabiliyor. Örneğin bir anne hesapta çok sayıda hesap var şayet o anne hesap açıldığında giriş evresinde çok sayıda hesap görülecek. Yani anne hesap üstünde yeni hesap açar gibi çok sayıda profil meydana getirmek muhtemel oluyor.
Bunun için yapılması gereken ilk olarak 4 anne hesaba sahip olmak. Sonrasında yeni hesap oluşturma aşamasını uygulamak. Yeni hesap oluştururken Instagram 4 anne hesap olduğu için daha çok anne hesap oluşturulamayacağını, nedeniyle anne hesaplardan birine bu hesabın eklenebileceğini belirtir. Kullanıcı bunu kabul ettikten sonra hangi anne hesap üstünde bu hesabın yer alacağını belirtir. Şunu dahi belirtmek gerekiyor ki anne hesaba giriş yapan yan hesaplara dahi erişebilir. Kısacası anne hesaplar üstünde yan hesaplar açarak 4 hesaptan çok hesap ilave etmek muhtemel oluyor. Bu özellik bilhassa çok sayıda Instagram sayfası yönetmek isteyenler için birebir.


Kaydedilen bir Instagram hesabına giriş yapma

Kullanıcılar kullanıcı adı ve şifre verisini kaydettiği pratikte nasıl başka hesaba geçiş yapılacağını merak ediyor olur. Şifresiz bir şekilde girişi muhtemel kılan bu sistemde başka hesaba giriş yapabilmek için öncelikli olarak taşınabilir üzerinden sağ alt kısımda bulunan profil simgesine matbu tutmak gerekiyor. Bu simgeye matbu tuttuktan sonra çok sayıda hesap görülüyor. Kullanıcılar hangi hesaba girmek istiyor şayet o hesabı seçip “Giriş Yap” düğmesine basıyor. Artık o hesaba geçilmiş oluyor.
Instagram masaüstü kullanıcıları için şayet bu vaka Instagram anne sayfasına girdikten sonra sağ üst köşedeki profil simgesine tıklayarak gerçekleştiriliyor. Buradaki profil simgesine tıkladıktan sonra “Hesap Değiştir” kısmı yer almakta. Kullanıcı eklediği hesaba buradan erişerek istediği hesaba giriş yapabiliyor.


Kaydedilen bir hesabı kaldırma

Instagram’dahi çok sayıda hesap açma sorusunun beraberinde hesap kaldırma sorusu dahi merak edilen sorular arasında konumunu almış halde. Instagram programı üstünde bir hesabı kaldırmak için taşınabilir üzerinden yapılması gereken prosedür sağ alt kısımda bulunan simgeye matbu tutup hesapların listesine ulaşmak. Hesaplar arasında hangi hesabın kaldırılması isteniyor şayet o hesabı kaldırmak.
Masaüstünde bu prosedürü uygulamak için az evvela bahsetmiş olduğumuz gibi sağ üst köşedeki profil simgesine tıklamak ve buradan hesap değiştirme ekranına geçiş uygulamak gerekiyor. Hesapların olduğu listede istenilen hesabı kaldırmak muhtemel olmakta.


Birden çok hesabın kullanım alanları

Birden çok Instagram hesabı yönetmenin pekçok kullanım kısmı bulunmaktadır. Gençler arasında süregelen olan kullanım meydanlarından birisi çok sayıda Instagram hesabı yönetip daha çok sayfa işletmek. Bazı kullanıcılar eğlence, spor, beyazperde gibi türlü alanlarda çok sayıda sayfa yönetip o sayfaların tutması için çalışmalar yapabilir. Eğer ki bu sayfaların tümü tutarsa kullanıcı daha çok kazanç elde edebiliyor duruma gelir.
Birden çok Instagram hesabı açmanın bir başka kullanım kısmı birtakım kullanıcıların bunu kendi menfaati hedefiyle kullanması. Bu doğru olmasa dahi bu türlü şeyler yapan pekçok şahıs bulunmaktadır. Kullanıcı kendi ile ilgili kanaatleri öğrenmek için ötekisi ile haberleşme kurabilir yahut karşıdaki bireyi deneyebilir. Dediğimiz gibi bu doğru bir tutum sayılmıyor.


Instagram’dahi çok sayıda hesabın ayrıcalıkları

Instagram’dahi çok sayıda hesap açma prosedürü pekçok şahıs için imtiyazlı bir duruma gelmiş olur. Bu ayrıcalıklardan birisi şifre olmadan süratli bir şekilde girişin muhtemel olması. Kullanıcılar şifre kullanmadan rastgele bir hesaba süratli olarak giriş yapabildiği için kullanıcılar rastgele bir problem yaşamadan hesaba ulaşım sağlayabiliyor.
Instagram kullanıcılarının elde ettiği avantajlardan bir öteki çok sayıda sayfa yönetebilmek. Kullanıcılar yaptığı tesirli çalışmalar ile beraber yönetmekte olduğu çok sayıda sayfadan rastgele biri yahut tümü tutması durumunda büyük bir kazanç sağlayabiliyor. Kullanıcı sayfaları çok büyüttüğü için sponsorluk teklifleri alabiliyor, sayfadan para kazanmaya başlayabiliyor. Para kazanmak için pekçok yol bulunuyor. Bu vaziyet kullanıcının hayal gücüne ve fikirlerine tabi. Kısacası Instagram’dahi çoklu hesap açmanın pekçok yararı bulunmaktadır. Kullanıcılar bu ayrıcalıklardan yararlanarak daha nitelikli bir hesap sahibi olabiliyor.