Facebook'tan Instagram Hesabını Silme Nasıl Yapılır?

Facebook'tan Instagram Hesabını Silme Nasıl Yapılır?

Facebook, bilindiği üzere Instagram ile ilişki kurmaya müsaade vermektedir. Her ne kadar pekçok şahıs kullansa dahi vakit içinde Facebook Instagram hesabı silme pekçok şahıs yönünden tercih edilir.

Günümüzde pekçok kullanıcının hem Facebook, ayrıca Instagram üstünde hesabı vardır. İkisine de aktif olan kullanıcılar, iki hesabı birbirine bağlayarak böylelikle daha hızlı bir paylaşım yapabilmektedir. Böylece paylaşım uygulamak için lazım olan vakit gözle görülür bir oranda azaltılır.

Üstelik hesap bağlama, değişik avantajlara dahi sahiptir. Örneğin her iki ağda bulunan takipçiler ile daha basit bir haberleşme kurma fırsatı sunar. Böylece takip etmediğiniz takipçilerinizi görebilir, abone olabilirsiniz.

Ancak bir zaman sonra birtakım kullanıcılar bu bağlantıyı koparmayı dahi talep edebilir. Zira bir hesap geliştikçe, takipçileri daha değişik seçeneler görmek ister. Ayrıca aynı paylaşımların yapılması, bir zaman sonra beğenileri de azaltır.

Bu hale son vermek için, ayarlar ekranından lüzumlu işlemleri yaparak çözüm getirmeniz mümkün olur.

Facebook ile Instagram’ın Bağlantısı Nasıl Kesilir?
Eğer Instagram hesabınızı bağlamışsanız, esas olarak yapmanız gerekli olanlar gerçekte ilk olarak yaptıklarınızı geri alma yönündedir. Ne yaptığınızı tam manasıyla hatırlayamıyorsanız, aşağıdaki işlemleri takip edebilmek size kısa sürede bir çözüm getirecektir;

Facebook hesabınızı açın.
Kullanıcı bulgularınız ile seans açın.
Ayarlar ekranına girerek, emniyet sekmesini açın.
Uygulamalar ve internet seçeneklerine tıklayarak, Instagram programını bulun.
Kaldır düğmesini kullanın.
Böylece ilişki başarı ile kaldırılır. Bu prosedür Instagram üzerinden de gerçekleştirilebilir. Eğer aşağıdaki işlemleri takip ederseniz, Facebook Instagram hesabı silme başarı ile tamamlanır;

Instagram mobile giriş yapın.
Oturumunuzu açarak, ayarları seçin.
Seçenekler menüsünden, tabi hesapların olduğu alana girin.
Facebook üstüne dokunun.
Bundan sonra tek yapmanız gereken, hesabın bağlantısını kaldırmadır. Eğer IOS işletim sistemi tüketiyorsanız, ayrıyeten size prosedür ile ilgili güvenilir olup, olmadığınız sorulur. Buna yanıt vermeniz sonrasında prosedür sonlanır.

Yaptığınız farklılık hemen döneme gireceği için, bundan sonra birinde yaptığınız bir paylaşım diğerinde yayınlanmayacaktır.

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?
Eğer Instagram hesabınızı silmek istiyorsanız, ilk olarak bu işlemin Facebook üzerinden yapılmadığını bilmeniz lazım olur. Her ne kadar Facebook onu satın almış olsa dahi, bu vaziyet değişik birer platform oldukları gerçeğini değiştirmez.

Bunun için bütün işlemler, profil ekranınızdan kolayca yapılabilir. Ancak burada bilgisayarda seans açmanız kuraldır. Her ne kadar tarayıcıdan girmek fazlası özelliğe ulaşım izni vermese de, burada olup mobilde olmayan hatta de tek opsiyon hesap silme ve dondurma işlemleridir. Her ne kadar telefondan Instagram hesap silme sık sık sorulan bir soru dahi olsa, bu ani bir çözüm bulunmaz.

Eğer uğraşmak istemiyorsanız, tek yapmanız gereken https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ linkini takip etmektir. Ancak bunun için evvel hesabınızda seans açmanız kuraldır. Ardından niçin silmek dilediğiniz size sorulur.

Cevap vermeniz sonrasında, platform size birtakım öneriler sunar. Ancak prosedür yapmada mutlak kararlıysanız, şifrenizi girerek aşağıdaki silme düğmesini kullanabilmeniz mümkün. Böylece hesabınız silinmesi için işaretlenir ve 1 ay beklenir.

Şayet beklemeden silmek istiyorsanız, hiç bir çözümün olmadığını bilmeniz lazım olur. Zira beklemenin esas hedefi, kullanıcıların pişman olmasını önlemek ve hesap çalınmış ve sonrasında silinmişse, daimi bir kayıbı önlemedir.

Eğer düşünce silmekten vazgeçmişseniz tek yapmanız gereken hesabınızda seans açarak, prosedürü iptal etmedir.

Instagram Bilgileri Nasıl İndirilir?
Eğer hesabınızı silmek istiyorsanız, işlemden evvela kesinlikle verilerinizin bir kopyasını indirmeniz tavsiye edilir. Böylece rastgele bir kayıbı önlemeniz mümkün olur. İşlem 48 saati bulduğu için, bu süreç süresince rastgele bir silme prosedürü gerçekleştirilmemelidir. Android ve IOS işletim sistemi üstünde yapmanız gereken işlemler şöyledir;

Instagram uygulamasına giriş yapın.
Sağ aşağıdaki profil ikonuna dokunarak, profilinizi açın.
Sağ üst köşede bulunan üç çizgi ikonuna dokunarak, açılan menüde ayarları seçin.
Güvenliği seçerek, bilgileri indir üstüne dokunun.
Verinin gönderileceği elektronik posta adresini yazın. Ardından dahi indirme talep edin.
Şifre girerek, ileriye tıklayın ve bitti üstüne dokunun.
Her ne kadar tarayıcıdan pekçok prosedür yapılamasa dahi, Instagram verilerini indirme buradan dahi yapılabilir. Bunun için aşağıdaki işlemleri takip etmeniz yeterlidir;

Kullandığınız tarayıcıdan Instagram’ı açın.
Gizlilik ve emniyet üstüne tıklayın.
Veri indirme bölümüne gelerek, indirme talep edin.
Bundan sonra tek yapmanız gereken indirmedir. Ancak ara sıra 48 saate kadar bekleme halleri olur. Özellikle aniden çok paylaşım buna sebeptir. Eğer bilgi indirmek istiyorsanız fakat rastgele bir sebeple hesabınıza giremiyorsanız, https://help.instagram.com/contact/505535973176353 linkine tıklamanız yeterlidir.

Ardından yaptığınız işlemler, sizi kullanabileceğiniz bir araca yönlendirir. Eğer uğraşmak istemiyorsanız, https://www.instagram.com/download/request/ linkine tıklayarak direkt olarak buraya varmanız mümkün olur.

 

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?
Her ne kadar hesap silme 30 gün beklese de, pekçok şahıs silindikten bir zaman sonra pişman olur. Bu halde hesabın nasıl geri alınabileceği sık sık sorulsa dahi, bir çözüm bulunmaz.

Bu sebeple platformu kullanmamaya karar vermişseniz, hesabınızı dondurmak pişman olmamanızı sağlar. Üstelik bu esnada hesabınız aynı silinmiş gibi görülür. Dolayısıyla endişelenmeniz gerekmez. Bunun için tek yapmanız gereken, aşağıdaki işlemleri takip etmedir;

Instagram’a kullandığınız tarayıcıdan girin.
Kullanıcı adı ve şifreniz ile, hesabınızı açın.
Sağ üstteki profil resminize tıklayarak, profil sayfanızı açın.
Ekranda gördüğünüz profili düzenle yanındaki ayarlar düğmesine tıklayın.
En altta bulunan geçici olarak kapama sekmesini kullanın.
Bu işlemlerin neticesine, Instagram hesap dondurma başarı ile tamamlanır.

Instagram Hesap Dondurmadan Önce Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?
Eğer Instagram hesap dondurma uygulamak istiyorsanız, kısa zaman içinde tamamlayabilirsiniz. Ancak evvel bunu uygulamak için güvenilir olmanız tavsiye edilir. Zira fazlası Instagram kullanıcısı, dostu dahi olsa silinmiş bir hesabı listesinde barındırmak istemez.

Bu sebeple takipçi kayıpları yaşamanız nerdeyse kesindir. Bunun haricine hesabınızı dondurup, açtıktan sonra bulgularınız 1-2 gün içinde size gelir. Dolayısıyla takipçilerinizin fazlası yoksa fotoğraflarınız eksikse bu zaman süresince beklemeniz tavsiye edilir. Burada en çok uygulanan yanılgı yineleme dondurup açmadır.

Ancak bu bir çözüm getirmez. Aksine işlemlerin uzamasına dahi neden olur. Eğer 1-2 gün bekledikten sonra rastgele bir farklılık gözlemlenmemişse, platform ile bağlantı kurarak hali elverişli bir dille anlatmanız lazım olur.

Ancak ufak sayıda takipçi kayıplarınız varsa, büyük ihtimalle hesabınız aktif olmadığı için silindiğinizi gösterir.

Instagram Bildirimleri Nasıl Kapatılır?
Instagram bildirimleri, rastgele bir şey olduğunda kullanıcıları direkt olarak haberli eder. Her ne kadar kullanımı kolay gibi görülse de, pekçok şahıs telefona ileti geldiği zaman çok mühim bir şey bekler. Burada Instagram’ı görmek, epey büyük bir hayal kırıklığıdır.

Dolayısıyla bunların nasıl kapatılacağı çok mühim bir meseledir. Eğer aşağıdaki işlemleri uygularsanız, kısa zaman içinde bir çözüm bulabilirsiniz;

Instagram uygulamasına giriş yapın.
Sağ alt menüden, profil ikonuna dokunun.
Profil hesabınızda, sağ üst köşedeki simge sayesinde ayarlara giriş yapın.
Ekranda bildirimleri bularak, üstüne dokunun.
Burada gördüğünüz üzere aniden çok opsiyon vardır. Hepsini kontrol ederek, dilediğiniz bildirimleri kapatabilirsiniz.